Jesteś tutaj

Kolejne przejście doświetlone

Po przejęciu drogi od GDDKiA przez Miasto Augustów, problem niebezpiecznego przejścia dla pieszych został rozwiązany. O zagrożeniu na niedoświetlonej zebrze na ulicy Mazurskiej mówiło się od dawna. W tym miejscu dochodziło do sytuacji zagrożenia dla pieszych. Zapewnienie bezpieczeństwa nastąpiło, kiedy zarządcą drogi zostało Miasto Augustów i Burmistrz mógł zadecydować o inwestycji.

 

  • Wykonanie oświetlenia przejścia dla pieszych przy ulicy Mazurskiej było dla mnie sprawą priorytetową. Żeby inwestycja nareszcie powstała, Miasto musiało wcześniej przejąć tę drogę od krajowego zarządcy. Natychmiast po tym, jak udało się to zrobić, zleciłem wykonanie projektu nowego oświetlenia. Kolejnym etapem była analiza możliwości pozyskania środków zewnętrznych. Oświetlenie powstało tak sprawnie dzięki pracy Wydziału Inwestycji i dobrej współpracy z wykonawcą - powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk. 

 

Jesienna aura daje o sobie znać. Mgły, deszcze, przymrozki i spadające liście znacznie pogarszają bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego. Jest to czas, w którym bezwzględnie powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Doświetlenie przejść dla pieszych to sposób na poprawienie widoczności pieszego przekraczającego jezdnię. Tego typu rozwiązanie jest stosowane przez augustowski magistrat na wszystkich nowo budowanych drogach. W przypadku ulicy Mazurskiej, aby zadbać o bezpieczeństwo, Miasto musiało przejąć ulicę od GDDKiA. W Augustowie mamy jednak nie tylko ulice krajowe i miejskie. Spora część ulic w mieście, to ulice powiatowe, jak np. Turystyczna, Zygmuntowska, Rajgrodzka, 3 Maja, czy Wojska Polskiego. To na nich odbywa się spora część ruchu samochodowego i pieszego, dlatego tak ważne jest, aby samorząd powiatowy również podjął działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Bezpieczne ulice, to nie tylko gładka nawierzchnia, ale również dobre oświetlenie, czytelne znaki i bezpieczne przejścia dla pieszych.

 

  • Serdecznie zachęcam także samorząd powiatowy do podjęcia i przyspieszenia działań, które poprawią bezpieczeństwo na równie ruchliwej ulicy Wojska Polskiego. Mija rok, od kiedy Powiat Augustowski zakończył inwestycję współfinansowaną przez Miasto Augustów. Już czas, aby pojawiło się doświetlenie przejść dla pieszych. Mam nadzieję, że nasz zaprzyjaźniony samorząd poradzi sobie z tym zadaniem do końca roku. Nasi specjaliści chętnie będą służyć radą w razie problemów czy wątpliwości. Zrozumiałym jest, że realizując jako Miasto dużo więcej inwestycji drogowych, mamy więcej doświadczenia i aktualnej wiedzy. Chętnie się tym podzielimy, jeśli miałoby to usprawnić prace instytucji powiatowych. Bezpieczeństwo mieszkańców musi być dla nas priorytetem. – dodaje Burmistrz Mirosław Karolczuk.