Jesteś tutaj

Kolejne pary świętowały Złote Gody!

28 stycznia 2020 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Augustowie odbyła się uroczystość Złotych Godów. Ten piękny jubileusz stał się okazją do uhonorowania Państwa Lucyny i Władysława Czerobskich oraz Państwa Mieczysławy i Andrzeja Wróblewskich Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji augustowskich „złotych” par dokonał Burmistrz Mirosław Karolczuk, który życzył jubilatom zdrowia, radości, miłości oraz wielu sukcesów w dalszym wspólnym życiu.

Spotkanie stało się okazją do wspomnień o czasach, w których przyszło żyć Jubilatom  i o zmianach jakie zaszły w ciągu pół wieku bycia razem. Były życzenia, kwiaty, symboliczna lampka szampana oraz tradycyjnie Marsz Mendelsona.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to nagroda dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskimi i nadawany jest przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej obywatelom polskim. Do zgłoszenia inicjatywy przyznania Medalu do Wojewody Podlaskiego dla mieszkańców Augustowa uprawniony jest Burmistrz. Wobec powyższego w sprawie otrzymania Medali  dla mieszkańców miasta Augustowa, należy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego w Augustowie ul. 3 Maja 49.

GALERIA