Jesteś tutaj

Klub Żeglarski "August" rusza w rejs

Augustowski Klub Żeglarski "August" realizuje projekt promocji Augustowa jako ważnego ośrodka żeglarskiego na Szlaku Wodnym im. Króla Stefana Batorego. W sobotę, 16 lipca członkowie klubu wraz z młodzieżą z Warszawy wyruszają w rejs współfinansowany ze środków Gminy Miasta Augustowa.
 
16 lipca 2007 r. w Warszawie powołana została Rada Programowa projektu turystyczno-rekeracyjnego Szlak Wodny im. Króla Stefana Batorego: Kanał Augustowski–Biebrza-Narew-Wisła-Nogat-Zalew Wiślany do Elbląga, który upamiętnia historyczny szlak stworzony przez Stefana Batorego w końcu XVI w. 
 
W 2016 roku Klub Żeglarski "August", znany z wielu inicjatyw wodniackich, postanowił upowszechnić możliwość żeglowania po królewskim szlaku i podjął się organizacji młodzieżowego rejsu żeglarskiego na odcinku Augustów-Elbląg. Kiedy organizacja rejsu została dopięta, przyroda dała o sobie znać. Na skutek kilkuletniej suszy nasze rzeki, zamiast bystro rwących wód, pokazały dno. Nawet laicy wiedzą, że po piachu można żeglować jedynie na kółkach, więc trzeba było zmodyfikować pomysł. 
 
I oto w rocznicę powstania projektu Szlaku Wodnego im. Króla Stefana Batorego, 16 lipca br. rusza rejs na jachcie „KOMANDOR I” z  Augustowa do granicy z Białorusią. Załogę stanowią dzielne warszawianki (przy tej pogodzie to bohaterki), zwerbowane przez augustowiankę Małgorzatę Pieńkowską, pod komendą Komandora Klubu Jachtowego Kapitana Żeglugi Wielkiej - Zbigniewa Jacka Puchnowskiego. Dzielnej załodze życzymy, aby na Szlaku Królewskim dopisała im pogoda. Ahoj!

GALERIA

Komandor Klubu Żeglarskiego