Jesteś tutaj

Kajakarze z AKS ,,Sparta’’ z sukcesami na Mistrzostwach Polski Juniorów

Dwaj reprezentanci Augustowa zdobyli 4 medale na 27 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Bydgoszczy w kajakarstwie. Mikołaj Walulik i Łukasz Barszczewski odnieśli sukcesy na najbardziej prestiżowych dystansach.

Niedzielne Mistrzostwa Polski Juniorów pozytywnie zakończyły się dla dwóch augustowskich sportowców. Mikołaj Walulik zdobył w Bydgoszczy złoto, srebro i brąz, a Łukasz Barszczewski - złoty medal.

W wyścigu na dystansie K1 500 Mikołaj zajął III miejsce. W wyścigu K1 200 nasz zawodnik zdobył srebro.

Złoto i tytuł Mistrza Polski na dystansie K2 200 wywalczyli Mikołaj Walulik oraz Łukasz Barszczewski.

Medale na najbardziej prestiżowych dystansach są potwierdzeniem znakomitej formy augustowskich juniorów.