Jesteś tutaj

Jubileuszowe 10. Rodzinne Zawody w Wędkarstwie Spławikowym za nami

Za nami 10. edycja Rodzinnych Zawodów w Wędkarstwie Spławikowym zorganizowana przez Koło PZW Augustów. Było wspólne łowienie i ważenie ryb, rodzinny grill oraz zabawy dla dzieci. Impreza przyciągnęła ponad 400 sympatyków wędkowania, w tym aż 140 uczestników zawodów. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody. Wyjątkową, jubileuszową edycję imprezy swoim patronatem objął Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

 

Impreza dla małych i dużych

Impreza, jak co roku, przyciągnęła fanów łowienia ryb z całego regionu. Uczestnicy wystartowali w trzech kategoriach: małżeństwo, opiekun + dziecko oraz rodzeństwo. W zawodach uczestniczyło 70 par.

- Augustów jest znany ze swoich pasjonatów wędki, którzy starannie kultywują i rozwijają tę dyscyplinę. Dziesiąta edycja imprezy to dowód Waszej pracy i zaangażowanie w rozwijanie wędkarstwa. Cieszę się, że mogę dołożyć swoją cegiełkę w promowanie tej pasji w naszym regionie. Gratuluję wszystkim wzięcia udziału w dzisiejszym aktywnym wypoczynku. Dziękuję za chwile spędzone w wędkarskiej i rodzinnej atmosferze. Do zobaczenia za rok. - zapowiada Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

Radosne święto wędkarstwa

- To prawdziwe święto wędkarzy w Augustowie. Imprezę organizujemy już po raz dziesiąty i widzimy, że wciąż cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Dziękuję Zarządowi Koła PZW Augustów, który znów stanął na wysokości zadania przy organizacji imprezy. Wielkie podziękowania Maciejowi Kaszubie oraz Hubertowi Gruszce, który fantastycznie sprawdził się w roli sędziego zawodów. Dziękuję Panu Burmistrzowi Mirosławowi Karolczukowi za wkład w rozwój wędkarstwa, który dzisiaj jest głównym sponsorem jubileuszowej edycji naszej imprezy. Dzięki takim osobom, nasza piękna dyscyplina może się rozwijać. - mówi Mieczysław Szczerbakow, Prezes PZW Augustów.

Po łowieniu przyszedł czas na oficjalne ważenie ryb, a następnie na wspólne grillowanie. Na najmłodszych uczestników rywalizacji czekały zabawy i dodatkowe atrakcje. Dla najlepszych przygotowano nagrody.

- W tym roku obchodzimy jubileusz. Koło PZW Augustów zorganizowało już po raz 10. zawody spławikowe. To sukces całej wędkarskiej społeczności. Szczególnie cieszy nas widok młodych adeptów wędkowania. W tej edycji znów udział wzięła maksymalna dopuszczalna liczba uczestników, czyli 140. Nagrodzonym i uczestnikom konkursu gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w przyszłorocznych zawodach. - zaprasza wiceprezes augustowskiego PZW Maciej Kaszuba.

Sponsorem głównym 10. edycji Rodzinnych Zawodów w Wędkarstwie Spławikowym zorganizowanym przez Koło PZW Augustów i Hotel Karmel był Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk. Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznych zawodach.

GALERIA