Jesteś tutaj

Debiut Augustowa w Elemental Tri Series już w najbliższą niedzielę!

W Augustowie zmagania odbędą się na trzech dystansach: olimpijski bez draftingu (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegania), sprinterski z draftingiem (0,75-20-5) oraz supersprinterski (0,2-10-2,5). Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet, w których pierwszy zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie.
Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Dzieci i młodzież mogą wystartować w zawodach biegowych Elemental Kids na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat), 1000 m (12-15 lat), a po sportowej rywalizacji do ich dyspozycji będzie rodzinna strefa Beko, gdzie będą mogły wyszaleć się na dmuchanej zjeżdżalni.
Podczas tegorocznego cyklu Elemental Tri Series rozgrywana jest rywalizacja dla zawodników ścigających się o Puchar Polski w Triathlonie na dystansie sprinterskim. Swój udział w Augustowie zapowiedzieli najsilniejsi w Polsce zawodnicy, których obecność gwarantuje zaciętą rywalizację i duże emocje. Doświadczeni zawodnicy będą rywalizować nie tylko o prestiż i uznanie, ale także o nagrody finansowe.
Augustów ma odpowiednią infrastrukturę do uprawiania triathlonu i bardzo duży potencjał do zbudowania wielkiej imprezy sportowej. Pływanie rozegrane zostanie w jeziorze Necko. Trasa kolarska będzie płaska, poprowadzona na pętlach 20 km. Zawodnicy wyjadą ulicami Szpitalną, Partyzantów oraz Aleją Wyszyńskiego w stronę miejscowości Szczebra. Urokliwa trasa etapu biegowego poprowadzona zostanie w pobliżu jeziora Necko. Start i meta zawodów zlokalizowana będzie w malowniczej scenerii w okolicy amfiteatru nad jez. Necko, co zapewni dużą widowiskowość imprezy, a kibice będą mieli sporo miejsca do dopingu swoich faworytów.
Szczegółowe informacje dotyczące triathlonu dostępne są na oficjalnej stronie zawodów: www.triathlonseries.pl.
 

GALERIA

Triathlon_plakat

PLIKI

ZałącznikRozmiar
Image icon Triathlon_plakat988.12 KB