Jesteś tutaj

Co wybrali augustowianie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego? Znamy wyniki!

Właśnie zakończyliśmy liczenie głosów w tegorocznej edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. Już po raz czwarty mieszkańcy zdecydowali, na co zostaną przeznaczone specjalne środki z budżetu miasta. Sprawdźcie, które projekty skradły serca mieszkańcom Augustowa!

 

Do wyboru, do koloru...” 

 

Przez dwa tygodnie, od 4 do 18 października augustowianie mogli oddać swój głos na wybraną inicjatywę w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogli głosować na osiem projektów: eko - plenerową bibliotekę, zielony atol, projektor na budynku Nowego Ratusza, stoły do gier, bezpłatną sterylizacja psów i kotów, butelkomat, profilaktykę raka szyjki macicy czy placyk do street workoutu. Pomysłodawcy, jak co roku, popisali się kreatywnością, a mieszkańcy z pewnością stanęli przed nie lada wyzwaniem wybrania jednego pomysłu. 

 

Augustowianie wybrali 

 

Łącznie oddaliście Państwo prawie dwa tysiące głosów! Przedstawiamy listę zwycięzców w 4. edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego:

 

1. Bezpłatna Sterylizacja Psów i Kotów – 559 głosów. Koszt: 50 000,00 zł.

 

2. Butelkomat - 440 głosów. Koszt : 98 400,00 zł.

 

3. Placyk do Street Workoutu (Kalistenika) – 293 głosy. Koszt: 87 000,00 zł.

 

4. Profilaktyka raka szyjki macicy – 236 głosów. Koszt: 147 750,00 zł.

 

Projekty, które zostaną zrealizowane w tegorocznej edycji ABO, dotyczą głównie dwóch obszarów miejskiego życia - zdrowia i ekologii. Numerem jeden po raz kolejny jest projekt finansujący sterylizację psów i kotów. Niewiele mniej głosów otrzymał projekt ekologiczny. Na trzecim i czwartym miejscu uplasowały się inicjatywy prozdrowotne. Wyniki pokazują ogólną tendencję, która utrzymuje się od początku istnienia ABO: wygrywają projekty, które mają na celu dbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. 

 

Wielkie brawa dla mieszkańców!

 

Burmistrz Mirosław Karolczuk cieszy się z wygranych projektów - Konsekwentnie realizuję ideę, że Augustów to jego mieszkańcy. Budżet obywatelski to odzwierciedlenie potrzeb augustowian. Jest mi niezmiernie miło, kiedy widzę zaangażowanie mieszkańców, którzy razem z nami chcą rozwijać Augustów. Dziękuję Wam za to! Zwycięskie projekty to dowód, że liczy się dla Was nasze zdrowie. Cieszę się, że myślicie także o naszym środowisku, o naszym bezpieczeństwie ekologicznym. Miasto tworzymy wszyscy razem i rozwijamy je między innymi poprzez Budżet Obywatelski.

 

GALERIA