Jesteś tutaj

Co przygotowaliśmy na ten weekend? Sprawdźcie plan na najbliższe dni!

Po zawirowaniach pogodowych doczekaliśmy się powrotu sierpniowego słońca. Nawet jeśli promienie znów schowają się za chmurami, warto w pełni wykorzystać ostatnie tygodnie wakacji i wziąć udział w miejskich wydarzeniach. Poznajcie plan na ten weekend. 

 

Augustoff Live Festiwal 

 

13 sierpnia rozpoczyna się kolejna edycja dobrze znanego letniego wydarzenia w naszym regionie. Pierwszą gwiazdą tegorocznego Augustoff Live Festiwalu będzie Maciej Maleńczuk - artysta od lat występujący na polskiej scenie alternatywnej. Zaprezentuje specjalny program: MALEŃCZUK + rhythmsection, czyli recital będący retrospekcją dotychczasowych dokonań uzupełniony sekcją rytmiczną. W augustowskim amfiteatrze usłyszymy zarówno uliczne pieśni, jak i późniejsze utwory Maćka, które przyniosły mu wielką sympatię wśród publiczności. Koncert rozpocznie się o godz. 20. 

 

Drugi festiwalowy wieczór upłynie pod znakiem muzyki regionalnej. Scena augustowskiego amfiteatru zmieni się w parkiet dla miłośników tańca i folkowych rytmów. Podczas sobotniej Potańcówki na Dechach na żywo przygrywać będą Kanka Franka oraz Orkiestra Świętego Mikołaja. Startujemy 14 sierpnia o godz. 20. 

 

Trzydniowe świeto muzyki alternatywnej zakończymy koncertem na statku. Niepowtarzalną atmosferę i muzykę rozbrzmiewającą podczas rejsu augustowskimi jeziorami zapewni Baasch - jeden najciekawszych artystów polskiej sceny elektronicznej. Producent, kompozytor, wokalista, autor muzyki do wielu projektów filmowych oraz teatralnych. Artysta wystąpił na wszystkich największych festiwalach w Polsce, m.in. Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, Audioriver czy Nowe Horyzonty. W niedzielę 15 sierpnia przeniesie nas w wyjątkowy klimat brzmień elektronicznych. Przed Baaschem wystąpi augustowski DJ Pavlo.

 

Koncert Grzegorza Kucharzewskiego

Jeżeli nigdy nie macie dość muzyki na żywo, zapraszamy do Leśnego Zakątka Kultury Zdrowa Zośka na sobotni koncert Grzegorza Kucharzewskiego. Pochodzący z Gib poeta, kompozytor i wokalista zaprezentuje utwory o życiu, przemijaniu czasu oraz tematyce historycznej. Laureat wielu nagród na regionalnych festiwalach poezji śpiewanej wprowadzi nas w refleksyjny nastrój 14 sierpnia o godz. 20. 

Niezwykła wystawa na Rynku

W sobotę obejrzymy niecodzienną wystawę promującą powstanie Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Na Rynku Zygmunta pojawi się instalacja artystyczna pt. RzeczyViste. Zobaczymy przedmioty codziennego użytku, rodzinne fotografie czy zabawki. Elementy zostały tak dobrane, by odpowiadały tym, jakie towarzyszyły osobom zesłanym w głąb Związku Sowieckiego w latach 1940-1941. Spotkajmy się 14 sierpnia w godz. 10-20 i wspólnie poznajmy losy polskich obywateli. 

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Weekend zakończymy na sportowo i historycznie. 15 sierpnia uczcimy pamięć Żołnierzy Wyklętych w Biegu Tropem Wilczym - największym biegu pamięci w Polsce. Zapraszamy do kibicowania oraz do poznania losów żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego walczących o wolność w latach 1944 - 1963. Startujemy w niedzielę o godz. 10:30 na ulicy Tartacznej. 

Lato trwa w Augustowie

Z przyjemnością obserwujemy, z jaką chęcią bierzecie udział w augustowskich koncertach, wystawach czy turniejach. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze na wielu miejskich wydarzeniach. Do zobaczenia w weekend!