Jesteś tutaj

Burmistrz powierzył Annie Jastrzębskiej funkcję Dyrektora APK na kolejną kadencję

Zgodnie z Ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, Burmistrz Mirosław Karolczuk powołał Annę Jastrzębską na stanowisko Dyrektora Augustowskich Placówek Kultury. 

 

Dobra współpraca i zaufanie

 

Burmistrz skorzystał z możliwości powołania Dyrektor na kolejną kadencję z uwagi na dotychczasowe doskonałe zarządzanie Augustowskimi Placówkami Kultury, które  od lat stanowią istotny filar aktywności kulturalnej w Augustowie. Nasza miejska instytucja i jej pracownicy zdobywają regularnie wyróżnienia za efekty swojej pracy.

 

  • Możemy być dumni, że nasze miasto ma tak prężnie działające instytucje kultury. To zasługa Pani Dyrektor Jastrzębskiej oraz całej załogi. Wśród naszych pracowników są prawdziwi pasjonaci i dzięki temu możemy chwalić się różnorodnymi wydarzeniami i bogatą ofertą aktywności. Pamiętajmy, że APK to nie tylko Miejski Dom Kultury, ale też nasze muzeum oraz biblioteki. Zdecydowałem o powołaniu Pani Dyrektor na kolejną kadencję, bo wysoko oceniam działalność naszych placówek kultury i cenię sobie naszą współpracę. W ostatnich latach zwiększamy nakłady na kulturę i chcę, abyśmy dalej realizowali nasza strategię. - powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk.

 

Augustowskie Placówki Kultury, to miejska instytucja, w ramach której działa Miejski Dom Kutury, Muzeum Ziemi Augustowskiej oraz Biblioteka Publiczna. W ostatnich latach Miasto Augustów zwiększyło nakłady na jej funkcjonowanie. Przeprowadziliśmy też szereg inwestycji, jak chociażby remont generalny i przebudowa MDK, czy zakup mobilnej scen

 

  • Dziękuję Panu Burmistrzowi za zaufanie. Cieszę się, że praca moja i całego zespołu APK cieszy się uznaniem. Staramy się, aby Augustów wyróżniał się wśród innych miast ofertą kulturalną i mamy poczucie, że tak właśnie jest. Dowodzą tego choćby ostatnie wyróżnienia. Dziękuje wszystkim, którzy nas w tej misji wspierają. - powiedziała Anna Jastrzębska.

Kolejne miesiące wydarzeń

 

Miasto Augustów, niezależnie od pory roku, dba o ofertę kulturalną dla mieszkańców. Większość pracy w tym zakresie wykonują właśnie Augustowskie Placówki Kultury. Najbogatszy w wydarzenia jest sezon letni, ale również zimą dzieje się w mieście sporo. To nie tylko stale działające koła i zajęcia plastyczne, muzyczne i teatralne. W styczniu odbędzie się między innymi Koncert Noworoczny (06.01.). Ze swoim koncertem MDK odwiedzi również Bisz. Na luty zaplanowaliśmy natomiast koncert walentynkowy. Warto śledzić miejskie media i aplikację Augustów, aby być na bieżąco z wydarzeniami.

 

  • Augustowskie Placówki Kultury pracują prężnie cały rok. Serdecznie zapraszam do skorzystania z naszej oferty. Prosze pamiętać, że wydarzenia przygotowuje nie tylko MDK, ale także biblioteka i muzeum. Warto skorzystać. - dodaje Anna Jastrzębska.

 

Dyrektor APK została powołana na 5 letnią kadencję.

 

GALERIA