Jesteś tutaj

Bielnik otwarty, umowa na projekt kładki podpisana

Bielnik otwarty, umowa na projekt kładki podpisana

Pomost na Bielniku oficjalnie otwarty. Mieszkańcy świętowali na pikniku. Podczas spotkania na pomoście zamontowano pamiątkową tablicę przypominającą postać Ś.P. Eugeniusza Ławrynowicza. Burmistrz podpisał tego dnia umowę na projekt budowlany kładki nad Nettą.

 

Borki odzyskały pomost

Po latach Borki odzyskały pomost. Burmistrz zapowiedział również, że w tym roku będzie na Bielniku zorganizowane kąpielisko strzeżone. Stosowne dokumenty zostały już zatwierdzone.

 

- Borki odzyskują dziś pomost. Od wakacji odzyskają również kąpielisko strzeżone. Chcę, aby Bielnik znowu tętnił życiem. Mam nadzieję, że ta inwestycja oraz kąpielisko ucieszą mieszkańców. Obiecałem i słowa dotrzymujęmówił Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk

 

Mieszkańcy zgromadzili się na nowym pomoście, a ks. Proboszcz Dariusz Brozio dokonał jego poświęcenia. Głos zabrał Burmistrz oraz Ewa Ławrynowicz, która wspomniała o historii miejsca i pomyśle swego ojca, aby na Bielniku powstał pomost. Spotkanie na Borkach było wyjątkowe również z powodu wspomnienia o Eugeniuszu Ławrynowiczu. Burmistrz wraz z wdową po budowniczym pierwszego pomostu na Bielniku oraz jego córką, zamocował na pomoście tablicę honorującą pamięć o wieloletnim dzierżawcy i gospodarzu plaży.

 

Umowa na projekt kładki podpisana

Podczas spotkania na Burmistrz podpisał też umowę na przygotowanie projektu budowlanego kładki łączącej Borki z dzielnicą uzdrowiskową. Wykonawcę wyłoniono w konkursie architektonicznym. Projekt ma być dokładnym odzwierciedleniem koncepcji, która wygrała konkurs.

 

- Kładka połączy Borki z Zarzeczem. Dzięki temu w kilka chwil pieszo lub rowerem będziemy mogli dostać się na drugi brzeg, na molo czy do amfiteatru. Wraz z wybudowaniem kładki powstaną ścieżki piesze i rowerowe prowadzące na Bielnik oraz do mariny PTTKwyjaśniał Burmistrz Mirosław Karolczuk

Architekci są zobowiązani przygotować pełną dokumentację oraz uzyskać pozwolenie na budowę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w ciągu dwóch lat mogła będzie ruszyć budowa. Kąpielisko na Bielniku będzie funkcjonować od pierwszych dni tegorocznych wakacji.

 

GALERIA