Jesteś tutaj

Bezpańskie zwierzęta pod dobrą opieką

Bezpańskie zwierzęta pod dobrą opieką 

Bezpańskie zwierzęta z terenu Augustowa będą dalej otrzymywały najlepszą pomoc. Powierzyliśmy opiekę sprawdzonym partnerom: Schronisku „Sonieczkowo” oraz „Augustowskiemu Stowarzyszeniu Opieki Nad Zwierzętami „Kudłacz”. Organizacje od lat działają na rzecz poprawy warunków życia zwierząt w Augustowie i są tworzone przez profesjonalistów, którzy z empatią zajmują się zwierzętami.

 

Dbają i chronią 

Schronisko „Sonieczkowo” od lat zapewnia bezdomnym zwierzętom opiekę, warunki do życia oraz stara się znaleźć im dobry dom.

- Cieszę się, że w dalszym ciągu będziemy współpracować ze Schroniskiem „Sonieczkowo”. To ważne, aby opiekę nad zwierzętami powierzać ludziom, którzy kochają to co robią i są profesjonalni w każdym calu. Zwierzaki, nawet jeśli nie uda się znaleźć im domu, będą otoczone miłością, troską oraz opieką – powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk

 

Karetka dla zwierząt działa

Na kolejny rok powierzyliśmy Schronisku „Sonieczkowo” obsługę Augustowskiej Karetki dla Zwierząt, o której zakupie zdecydował w ubiegłym roku Burmistrz.

Mieszkańcy, kiedy zauważą bezpańskie lub dzikie zwierzę, które uległo wypadkowi mogą o tym fakcie powiadamiać służby. Zarówno Policja jak i Straż Pożarna w razie potrzeby przekaże zgłoszenie karetce dla zwierząt. Zgłoszenia dotyczące sytuacji, które nie są nagłe, można dokonywać również poprzez Urząd Miejski w godzinach jego pracy lub bezpośredni do Sonieczkowa - 501 606 065.

- Ważna jest nasza czujność i wrażliwość. Reagujmy spokojnie, zadzwońmy na policję, do urzędu lub Sonieczkowa. Pamiętajmy, że ważna jest szybka, ale też profesjonalna pomoc. Opiszmy przyjmującemu zgłoszenie co dokładnie widzimy, jaka jest sytuacja. Jeśli będzie taka potrzeba nasza karetka dla zwierząt przyjedzie wraz z weterynarzem wyjaśnia Burmistrz.

 

Zapobiegamy bezdomności zwierząt razem ze stowarzyszeniem „Kudłacz”

Sterylizacja zwierząt ma ogromne znaczenie dla kontroli populacji zwierząt bezdomnych oraz dla zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób i infekcji. To jedno z najskuteczniejszych narzędzi w ograniczeniu bezdomności zwierząt. Augustowskie Stowarzyszenie Opieki Nad Zwierzętami „Kudłacz” ponownie będzie koordynowało akcję sterylizacji, którą mieszkańcy Augustowa wybierają systematycznie od początku istnienia Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

GALERIA