Jesteś tutaj

Będzie kolejna edycja Augustowskiego Uniwersytetu Dziecięcego

Dzieci z augustowskich szkół podstawowych ponownie będą korzystały z rozwijających zajęć i warsztatów na Politechnice Białostockiej. Przed nami kolejna edycja Augustowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Burmistrz podpisał umowę z Politechniką Białostocką. Zgłoszenia będą przyjmowane w szkołach już od 3 listopada 2022 roku. 

Kolejna edycja 

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy, to inicjatywa edukacyjna Politechniki Białostockiej, która co roku skupia uczniów z województwa podlaskiego. Podczas oficjalnej konferencji, w której udział wziął Burmistrz Mirosław Karolczuk, miasto Augustów po raz kolejny dołączyło do projektu pod nazwą “Augustowski Uniwersytet Dziecięcy”. W ramach programu kilkudziesięciu augustowskich uczniów weźmie udział w 15 blokach zajęć na Politechnice Białostockiej. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Uczeń z własnym indeksem

Nasze dzieci zyskują szansę na poznanie nauk ścisłych z atrakcyjnej i dopasowanej do wieku słuchaczy perspektywy. Zajęcia prowadzone będą przez wykładowców Politechniki Białostockiej w specjalistycznych salach i laboratoriach uczelni. W zeszłorocznej edycji dzieci poznały zagadnienia o sztucznej inteligencji, wirtualnym rzeźbieniu w 3D, a także wzięły udział w ekscytującej podróży po kulturze chin z lektorką języka chińskiego oraz warsztatach dziennikarskich. Dzieci poczują się jak prawdziwi studenci – podczas wykładu inaugurującego każdy uczestnik otrzyma swój indeks, w którym będzie odnotowywać przebieg zajęć.

Złóż wniosek, to proste

Aby Wasze pociechy wzięły udział w rekrutacji do programu Augustowski Uniwersytet Dziecięcy należy wypełnić formularz i złożyć go w sekretariacie szkoły, do której uczęszcza dziecko lub dostarczyć do Biura Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Augustowie. Rekrutacja rozpoczyna sie 3 listopada. Dzieciom, które zostaną zakwalifikowane, Miasto Augustów zapewnia bezpłatny transport do Białegostoku oraz opiekę nauczycieli podczas wyjazdów. Na zgłoszenia czekamy do 15 listopada 2022 roku. Formularz jest dostępny pod tym artykułem.

Pierwszy zjazd już 26 listopada!

GALERIA