Jesteś tutaj

Augustowskie Centrum Aktywności Seniorów - oficjalnie otwarte!

Warsztaty, spotkania, wspólna zabawa, występy lokalnych zespołów i recital Tomasza Stockingera - znanego polskiego aktora. Tak można podsumować uroczyste otwarcie Augustowskiego Domu Seniora.

 

Pierwsze aktywności

Nasi seniorzy z uśmiechem brali udział w przygotowanych aktywnościach. Zaczęliśmy od zajęć z fizjoterapeutą Danielem Muczyńskim bo, jak mówi znane powiedzenie: w zdrowym ciele zdrowy duch. O dobrą formę pomogła też zadbać dietetyczka - Ewa Muczyńska. Seniorzy poznali zasady komponowania zdrowej diety, a po części teoretycznej przystąpiliśmy do wspólnego przyrządzania deserów.

 

Czas na relaks

Po zdobyciu nowych informacji i spotkaniu z fizjoterapeutą przyszedł czas na relaks. Seniorzy wspólnie zagrali w bingo - kultowa gra sprawiła wiele radości.
Szczęśliwi uczestnicy płynnie przeszli do ostatniej zaplanowanej aktywności. Podczas spotkania “Jesienne kolaże - warsztaty z tworzenia ozdób” prowadzonego przez Agnieszkę Malczewską, z naturalnych materiałów powstały przepiękne stroiki. 

 

Oficjalne otwarcie

Po programie aktywności nadszedł czas na część oficjalną. Wspólnie otworzyliśmy Augustowskie Centrum Aktywności Seniorów.
 

Jestem dumny i wzruszony, że dziś wspólnie możemy świętować otwarcie naszego Domu Seniora. Miasto Augustów troszczy się o wszystkich mieszkańców, a nasi seniorzy są solą tej ziemi. Jestem pewien, że to miejsce będzie tętniło życiem. Już dzisiaj zachęcam do korzystania z oferty Centrum Aktywności Seniorów. Zadbamy o to, by organizowane aktywności były dla atrakcyjne. Zachęcam do wykorzystania możliwości odkrywania siebie na nowo, realizowania pasji oraz do spędzania cudownych chwil wspólnie z innymi seniorami - powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk

 

Jeszcze raz serdecznie życzę przyjemnego korzystania z Augustowskiego Centrum Aktywności Seniorów, a także dziękuję Państwu za zaangażowanie w misję stworzenia Domu Seniora - dodał Burmistrz

 

Muzyczne świętowanie 

 

Atrakcją wieczoru były występy lokalnych zespołów. Przed salą wypełnioną seniorami zagrali i zaśpiewali: chór “Melodia”, chór “Senior”, zespół “Ela Granacka i Przyjaciele”, a na finał dzisiejszych uroczystości koncert zagrał znany aktor Tomasz Stockinger.

Dom Seniora jest już otwarty. Instytucję prowadzi Miasto Augustów. Każdy będzie mógł skorzystać z zajęć, które się niej odbywają. Już od kolejnego tygodnia seniorzy będą aktywnie spędzać czas w nowym miejscu. Już w poniedziałek przedstawimy harmonogram najbliższych wydarzeń. 

 

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020, Nr projektu WND-RPPD.08.06.00-20-0533/21 na podstawie Umowy nr UDA-RPPD.08.06.00-20-0533/21 zawartej 29 lipca 2021 r.

 

 

 

 

GALERIA