Jesteś tutaj

Augustowski Środowiskowy Dom Samopomocy od 20 lat niesie dobro

Podczas serdecznego spotkania świętowaliśmy dwie dekady istnienia Augustowskiego Środowiskowego Domu Samopomocy. Od ludzi tworzących to miejsce płynie empatia, wsparcie i miłość do pomagania innym. Uczestnicy warsztatów są objęci profesjonalną opieką, ale przede wszystkim zyskują możliwość nawiązania przyjaźni.

Misja miłości

Od 20 lat  Środowiskowy Dom Samopomocy wykonuje misję, dzięki której komfort życia osób z niepełnosprawnościami wzrasta. Wyjątkowy personel zawsze z wrażliwością i empatią wspiera uczestników warsztatów. ŚDS organizuje wycieczki, warsztaty czy spotkania, daje szansę nawiązać relacje towarzyskie, a także współpracuje z innymi placówkami wspierającymi osoby z niepełnosprawnościami. Skalę tego działania można było ocenić chociażby na podstawie sali pełnej przedstawicieli szeregu instytucji. 

Piękno empatii i ciepła

Burmistrz wyraził swój podziw dla zaangażowania, z którym tworzony jest Środowiskowy Dom Samopomocy. Pracę personelu nazwał "nieocenionym darem dla społeczności Augustowa". Podkreślił, że "oddanie z jakim poprawiają życie osób z niepełnosprawnościami jest wzorcem godnym naśladowania dla wszystkich".

Szanowni Państwo, być z Wami to ogromny zaszczyt. Energia, która wypełnia tę salę - płynąca zarówno od wychowanków, jak i wychowawców, napełnia serce miłością. Jestem dumny, że mogę współpracować z tak dobrymi, życzliwymi i ciepłymi osobami. Życzę Wam kolejnych dziesiątek wspaniałych lat, wypełnionych radością i poczuciem spełnienia - powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk 

GALERIA