Jesteś tutaj

Augustowski DKF Kinochłon zaprasza na filmową ucztę.

Arkadiusza Jakubika nie trzeba nikomu przedstawiać. Na ekranie zadebiutował jako ośmiolatek w filmie "Okrągły tydzień". Jego role widzieli bywalcy Warszawskiej Operetki i Teatru Rampa. Na swoim koncie ma niezliczoną ilość ról w najważniejszych polskich produkcjach. Możemy pamiętać go też z pierwszego polskiego sitcomu "13 posterunek". Jest założycielem, frontmanem, wokalistą zespołu Dr Misio.

Przed spotkaniem odbędą się projekcje trzech filmów dokumentalnych z udziałem naszego gościa. Oto ich krótkie opisy:

OJCZE MASZ (2014) '36 min.

Bohaterem "Ojcze masz" jest Marcel, punkrockowy muzyk. Chociaż jest już po czterdziestce, nadal się nie ustatkował. Zgodnie z hasłem "no future" żyje od koncertu do koncertu, od imprezy do imprezy. Któregoś wieczoru spotyka Basię, swoją dawną przyjaciółkę. Ona też ma być przygodą jednej nocy, ale ostatecznie kieruje życie Marcela na zupełnie nowe tory.

MUKA! (2012) '27 min.

Józef ma 40 lat i niewiele powodów, by witać każdy poranek z uśmiechem na ustach. Kobiet w życiu miał tyle, ilu przyjaciół - zero. Jego przestrzeń życiowa nie przekracza trzech metrów kwadratowych. Tyle bowiem miejsca ma zarówno w pracy (budka parkingowa), jak i w mieszkaniu (pokoik w lokum matki). Sytuacja dodatkowo się komplikuje, gdy pewnego dnia zostaje aresztowany przez dwóch obcych mężczyzn w niemodnych garniturach.

PORTIER Z HOLETU MEWA (2012) '29 min.

Czasy komunizmu. Włodzimierz Zawada, portier w robotniczym hotelu, to wzorowy obywatel, a jego niezmącone niczym życie upływa na codziennych małych rytuałach. Jedna z pozoru błaha rzecz, którą przypadkowo odkryje na hotelowym korytarzu, zaburza jego mały świat, a jego samego stawia w kafkowskiej sytuacji bez wyjścia. Okazuje się, że Zawada posłużył lokalnej władzy jako kozioł ofiarny do przypodobania się tzw. górze. Misterny plan miał zakończyć się sukcesem, jednak sprawy nieoczekiwanie przybrały inny, zaskakujący obrót.

Bilet na pokaz - 15 zł

Bilet uczniowski (dwa pokazy) - 15 zł

Karnet (4 wejścia) - 50 zł

Bilety do nabycia w MDK, ul. Nowomiejska 41

Rezerwacje/info: 87 643 36 59 lub 790 228 560

Ważne informacje dotyczące spotkania z Arkadiuszem Jakubikiem:

 

  • Wszystkie osoby, które zrobiły rezerwacje na termin 21 marca - PROSIMY O PONOWNE (telefoniczne) POTWIERDZENIE lub rezygnację
  • Zmianie ulegają również tytuły filmów. 9 czerwca nie pokażemy, jak wcześniej planowaliśmy, filmu "Jak najdalej stąd”, a trzy filmy krótkometrażowe z udziałem naszego gościa.
  • Biorąc pod uwagę dużą ilość nadal obowiązujących rezerwacji z poprzedniego terminu, mamy niewiele wolnych miejsc. Prosimy o szybką rezerwację i kupno biletów.

 

GALERIA