Jesteś tutaj

Augustowscy Seniorzy z wizytą w Puńsku

Augustowscy Seniorzy z wizytą w Puńsku

Okazja do poznania nowych miejsc, nawiązania kolejnych znajomości oraz wymiany swoich doświadczeń - taką rolę spełnił wspólny wyjazd augustowskich seniorów do Puńska. W wydarzeniu udział wzięli: Członkowie Augustowskiej Rady Seniorów, organizacje senioralne oraz Burmistrz Augustowa - Mirosław Karolczuk.

Poznajmy się

Augustowską delegację przywitali Wójt Gminy Puńsk - Witold Liszkowski oraz Przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Aniela Kluczyńska. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i pogłębienia wiedzy na temat funkcjonowania środowisk senioralnych w Augustowie oraz w Puńsku. Augustowscy seniorzy poznali działania Gminy Puńsk, a my mogliśmy pochwalić się szeregiem aktywności przeznaczonych dla osób starszych i zorganizowanych przez nasze miasto.

 

- Dziękuję za zaproszenie. Cieszę się, że wraz z naszymi seniorami mogłem odwiedzić Puńsk. Jestem pewien, że to spotkanie będzie cenne dla obu społeczności z obu miejscowości. Integracja i wymiana doświadczeń pozwoliły jeszcze lepiej poznać potrzeby naszych seniorówpowiedział Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk

 

Z czego słynie Puńsk?

Podczas wizyty nie zabrakło czasu na zwiedzanie. Seniorzy zobaczyli Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Muzeum Etnograficzne Józefa Vainy oraz Skansen Wsi Litewskiej, który został otwarty w 1986r. i był pierwszą atrakcją turystyczną tego miejsca. Zagroda składa się z domu mieszkalnego, obory, spichlerza, stodoły i studni z żurawiem. W programie zaplanowaliśmy także odwiedziny Muzeum Kresów Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Sejnach, w którym poznaliśmy historię i tradycje pogranicza polsko-litewskiego.

Wyjazd był zorganizowany w ramach zadania pn. Augustowska Rada Seniorów w Działaniu i dofinansowany ze środków Województwa Podlaskiego.

 

 

GALERIA