Jesteś tutaj

Augustowianie nagrodzeni przez Burmistrza. Kto został wyróżniony?

Augustowianie nagrodzeni przez Burmistrza. Kto został wyróżniony?

 

Kolejne augustowskie talenty zostały docenione. Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk wręczył nagrody i stypendia mieszkańcom, którzy mogą pochwalić się szczególnymi zasługami oraz osiągnięciami w dziedzinie kultury i sztuki . W tym roku wybór nagrodzonych był trudniejszy, ponieważ przyjęliśmy bardzo dużo zgłoszeń.

Miasto wspiera kulturę

 

- Augustów to jego mieszkańcy. Razem tworzymy grupę opartą na wartościach rodziny, wsparcia i wzajemnego docenienia. Stypendia i nagrody Burmistrza również są wyrazem tej troski - mówi Burmistrz Mirosław Karolczuk

- Jestem dumny, że augustowscy artyści osiągają sukcesy i reprezentują nasze miasto na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Rozwijajcie się, pracujcie, osiągajcie sukcesy, a miasto Augustów zawsze chętnie Was wesprze. Gratuluję wszystkim osobom, które złożyły wnioski i zachęcam mieszkańców do starania się o nagrody w kolejnych latach - dodał Burmistrz

 

Stypendyści i nagrodzeni

Wybór tegorocznych stypendystów i nagrodzonych był trudnym zadaniem. Komisja obradowała kilka godzin. Do Urzędu Miejskiego wpłynęło 29 wniosków.

Stypendium Burmistrza w kategorii do 26 roku życia otrzymali: 

  • Melania Arthemis Nikolopoulou
  • Krzysztof Chmielewski
  • Szymon Kamiński
  • Mikołaj Michniewicz

Stypendium Burmistrza powyżej 26 roku życia:

  • Józefa Drozdowska
  • Marek Wasilewski

Nagroda Burmistrza:

  • Augustowski Teatr Piosenki
  • Gabriela Malinowska

Nagrodę za całokształt działalności kulturalnej powędrowała zaś do Barbary Gałczyńskiej-Pudlik.

Wyjątkowy wieczór

Galę wręczenia nagród i stypendiów uświetniły występy Augustowskiego Teatru Piosenki , Melanii Arthemis Nikolopoulou oraz Zespołu Tańca Ludowego „Bystry”. Uroczystość była nie tylko okazją do uhonorowania wybitnych twórców i działaczy kulturalnych, ale także do spotkania i wymiany doświadczeń między artystami, kulturoznawcami, rodzicami, nauczycielami, trenerami oraz osobami związanych ze sztuką.  

Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy im za ich wkład w rozwój kultury.

 

 

GALERIA