Jesteś tutaj

Augustowianie docenieni. Burmistrz wręczył nagrody i stypendia

Augustowianie docenieni. Burmistrz wręczył nagrody i stypendia

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk wręczył nagrody i stypendia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury w 2022 roku. Oficjalna uroczystość odbyła się w naszym nowym Miejskim Domu Kultury. Wyróżniono osoby, które angażują się w życie kulturalne naszego miasta, promują je oraz pracują na rzecz tworzenia oraz podnoszenia jakości kultury w Augustowie. Uroczystą galę uświetniły występy Augustowskiego Teatru Piosenki oraz jednego z tegorocznych stypendystów - Mikołaja Michniewicza.

 

Augustów wspiera kulturę

Osoby, które w ubiegłym roku mogły pochwalić się szczególnymi osiągnięciami zostały docenione. Co roku mieszkańcy Augustowa mają możliwość złożenia wniosku o nagrodę, bądź stypendium artystyczne przyznawane przez Burmistrza Miasta Augustowa. W tegorocznej edycji na nagrody przeznaczyliśmy o 25% więcej środków niż w latach poprzednich. Te środki wspierają rozwój augustowskich talentów.

- Jestem dumny, że augustowscy artyści osiągają sukcesy i zaznaczają obecność naszego miasta na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Cieszę się, że kolejny raz mogę wesprzeć rozwój augustowian. Trzymam kciuki za naszych stypendystów, gratuluję wszystkim twórcom z królewskiego grodu nad Nettą i zachęcam naszych mieszkańców do starania się o nagrody w kolejnych latach - powiedział Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk

 

Utalentowani augustowianie 

Wnioski składane są w 4 kategoriach: stypendium Burmistrza w kategorii do 26 roku życia, stypendium Burmistrza powyżej 26 roku życia, nagroda Burmistrza oraz nagroda za całokształt. W kategorii stypendia artystyczne do Urzędu Miejskiego wpłynęło 9 wniosków, zaś w kategorii nagrody 8. 

 

Stypendium Burmistrza w kategorii do 26 roku życia otrzymali:
- Karolina Siemienowicz
- Kaja Granacka
- Aleksandra Anna Siedlecka
- Mikołaj Michniewicz

 

Stypendium Burmistrza w powyżej 26 roku życia otrzymały:
- Elżbieta Granacka
- Aleksandra Pudłowska

 

Nagrodę Burmistrza otrzymali:
- Zespół Tańca Ludowego „Bystry”
- Barbara Gałczyńska – Pudlik
- Erazm Stefanowski
- Helena Jolanta Sołtys
- Marek Wasilewski

 

Nagrodę za całokształt odebrała:
- Janina Osewska

 

Gratulujemy sukcesów wszystkim augustowskim artystom i zachęcamy do składania wniosków o nagrody w kolejnych latach.

 

GALERIA