Jesteś tutaj

Augustów zdobył 30 milionów. Burmistrz zapowiada ważne inwestycje

Dziś rano ogłoszono wyniki naboru Funduszu Polski Ład. Miasto Augustów zdobyło blisko 30 milionów na inwestycje w edukację, sport i rekreację. Powstanie stadion sportowy, sala sportowa i boiska przy Szkole Podstawowej nr 2, a całkowicie wyremontowany zostanie blok sportowy przy Szkole Podstawowej nr 3. Powstanie nowy plac zabaw oraz pumptruck na błoniach nad Nettą.

 

Wielkie budowanie rusza już wkrótce 

Inwestycje ruszą już w przyszłym roku. Miasto ma za sobą część procedur, które uruchomiono jeszcze przed naborem wniosków.

  • Ogromnie cieszę się z tego sukcesu. Zapowiadałem już, że po wybudowaniu kilkudziesięciu ulic i nadaniu tempa inwestycjom w infrastrukturę chcę uruchomić również inwestycje w sferę społeczną i sportową. Wymagało to od nas przygotowania projektów, koncepcji i dokumentacji. Dziś z ogromną radością informuję, że zdobyliśmy fundusze na realizacje. – powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk

Augustów na miarę olimpijskich talentów

Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na kilka bardzo ważnych inwestycji. Po pierwsze uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zyskają całkowicie nową salę sportową, boiska i całe zaplecze. W Szkole Podstawowej nr 3 generalnemu remontowi i przebudowie poddany zostanie blok sportowy. Uczniowie i mieszkańcy zyskają nowe szatnie, zaplecze sanitarne i całkowicie nową salę gimnastyczną. Kolejną wielką inwestycją będzie budowa stadionu lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia. Nasi sportowcy zyskają boiska, profesjonalną bieżnię i stanowiska do dyscyplin olimpijskich. Dzięki temu Augustów otrzyma obiekt pozwalający trenować naszej młodzieży, rozgrywać zawody rangi mistrzostw Polski oraz organizować obozy sportowe przez cały rok. W ten sposób zyska również augustowska branża hotelowa.

  • Zawsze powtarzam, że inwestycje muszą służyć dalszemu rozwojowi. W tym przypadku możemy mówić o rozwoju najmłodszych mieszkańców, którzy zyskają zupełnie nowe warunki w szkołach oraz o rozwoju Miasta jako całości, bo przecież nowy stadion, to nie tylko treningi, ale również zawody przyciągające kibiców oraz obozy sportowe zapewniające nam zorganizowane grupy przez cały rok. Taka nowoczesna baza sportowa, to przecież magnes przyciągający klientów do naszych hoteli czy restauracji. Chcę serdecznie podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Dzięki szerokiemu frontowi współpracy, który zbudowałem i na który dziś z dumą spoglądam, Augustów może być pewny kolejnych prorozwojowych inwestycji. Serdecznie dziękuję Panom Europosłom Karolowi Karskiemu i Krzysztofowi Jurgielowi, Panu Ministrowi Adamowi Andruszkiewiczowi, Panom Posłom – Lechowi Kołakowskiemu i Kazimierzowi Gwiazdowskiemu, przedstawcielom Samorządu Wojwódzkiego, z którymi codziennie pracuję dla Augustowa - Panu Marszałkowi Arturowi Kosickiemu i Radnemu Wojewódzkiemu Pawłowi Wnukowskiemu - to właśnie drużyna przyjaciół Augustowa, którzy zawsze udzielają nam potrzebnego wsparcia - podkreśla Burmistrz Karolczuk.

 

Błonia piękniejsze niż kiedykolwiek 

Poza inwestycjami związanymi ze sportem Burmistrz zaplanował również inwestycje w rekreację. Na Błoniach Nad Nettą powstanie nowy plac zabaw adresowany do augustowskich rodzin. Nad Nettą powstanie miejsce, gdzie bezpiecznie i wesoło spędzać czas będą mogły całe rodziny. Powstanie też obiecany wcześniej Pump Track.

  • Te dwie inwestycje cieszą mnie szczególnie. Nowoczesny plac zabaw to spełnienie apeli augustowskich rodziców, które słyszymy od początku kadencji. Pumptrack jest natomiast swoistym rozwinięciem Skateparku i stworzeniem dodatkowego miejsca aktywności dla młodzieży. Obiecaliśmy Pump Track i dziś z dumą możemy potwierdzić, że słowa dotrzymamy. – dodał Zastępca Burmistrza Filip Chodkiewicz.

GALERIA