Jesteś tutaj

Augustów uwielbia biegać. Rekord trasy w półmaratonie i rekord frekwencji biegu charytatywnego

W sobotę 9 października odbył się 11. Półmaraton Augustowski. Do Augustowa zjechały gwiazdy polskiego i światowego biegania, a zawody stały na wysokim poziomie - zwycięzca pobił dotychczasowy rekord trasy!  Znów udowodniliśmy, że augustowianie lubią biegać. Padł rekord frekwencji Biegu Charytatywnego "Biegając Pomagamy", w którym wzięło udział w tym roku blisko 400 biegaczy. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

XI edycja Półmaratonu Augustowskiego za nami! To były bardzo dobre zawody na bardzo wysokim poziomie sportowym. Start i meta zawodów znajdowała się przy Amfiteatrze, a piękna słoneczna pogoda dopisywała biegaczom.

Pierwsze miejsce zajął Agunafr Bekele Shiferaw z rewelacyjnym czasem 1:02:38, drugie miejsce David Kiprono Metto z wynikiem 1:04:19, trzecie natomiast Uladzislau Pramau z czasem 1:04:55. Wśród pań zwyciężyła Anna Bańkowska z wynikiem 1:20:37, drugie miejsce zajęła Joanna Konopko 1:26:20, a trzecie miejsce Aleksandra Sak z wynikiem 1:31:33.

3. Aleksandra Sak 1:31:33

Tego dnia ruszył również X Bieg Charytatywny. Pobiliśmy kolejny rekord frekwencji. W tym roku na trasie pojawiło się blisko 400 biegaczy! W wydarzeniu wziął udział Burmistrz Mirosław Karolczuk. Razem udowodniliśmy, że biegając możemy pomóc! Zobaczcie zdjęcia z tego dnia.