Jesteś tutaj

Augustów stawia na zieloną komunikację. Kupujemy elektryczne autobusy

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk podpisał umowę na zakup czterech autobusów elektrycznych. Przetarg wygrał Solaris, czyli polski producent. Koszt zakupu, to około 13 milionów złotych. Aż 8 milionów, to dofinansowanie pozyskane przez Miasto z NFOŚiGW. W przyszłym roku do Augustowa trafią 4 autobusy elektryczne. Pierwsze z nich pojawią się na ulicach naszego miasta już w marcu.

 

Troska o czyste powietrze

Podczas konferencji Burmistrz Mirosław Karolczuk podkreślił, że zakup nowych pojazdów jest nie tylko inwestycją w nowoczesność, ale również w czyste powietrze dla mieszkańców Augustowa.

Kupujemy nowoczesne autobusy dla Augustowa. Są to pojazdy ekologiczne, oparte o napęd elektryczny. Cieszę się, że przetarg wygrała firma Solaris, czyli polski producent. Ich autobusy są doceniane w kraju i za granicą. Podpisałem umowę z radością. Robimy dziś ważny krok w modernizacji miejskiej floty i udowadniamy naszą troskę środowisko - powiedział Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk

W konferencji związanej z zakupem autobusów uczestniczyli: 

- Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Poseł na Sejm RP Adam Andruszkiewicz, 

- Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Paweł Wnukowski, 

- Dyrektor Sprzedaży firmy Solaris Andrzej Sienkiewicz.

 

Elektrykiem po Augustowie

Z okazji podpisania umowy mieszkańcy Augustowa mieli okazję przetestować autobus elektryczny. Pod Urzędem Miejskim stanął pojazd marki Solaris. Każdy mógł wejść do środka i obejrzeć pojazd włącznie z kabiną kierowcy. Po podpisaniu umowy autobus zabrał chętnych na objazd miasta szlakiej aktualnie prowadzonych inwestycji.

 

Ekologia okiem dzieci  

Podpisaniu umowy na zakup autobusów towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursy na rysunek autobusu z logo Augustowa. W ciągu kilkunastu godzin do urzędu wpłynęły aż 154 prace. Do wygrania były 3 elektryczne hulajnogi. Podczas konferencji ogłosiliśmy autorów najlepszych prac wybranych przez komisję złożoną z przedstawicieli Augustowskich Placówek Kultury. Obejrzyjcie zdjęcia z wydarzenia oraz zwycięskie prace.

GALERIA