Jesteś tutaj

Augustów ma nowych Ambasadorów!

Augustów ma nowych Ambasadorów!

Kolejne osoby dołączyły do grona posiadaczy tytułu Ambasadora Augustowa. To Oni reprezentują miasto na arenie krajowej i międzynarodowej, przynoszą dumę mieszkańcom i noszą Augustów w sercu. Burmistrz Mirosław Karolczuk podczas ceremonii przekazał statuetki dla nowych ambasadorów. Tytuły otrzymali: Marek i Krystyna Wasilewscy, Mateusz Muczyński i Emil Korżyński oraz Waldemar Matyka.

Kettlebell w Augustowie

Mateusz Muczyński i Emil Korżyński są również znani jako Bracia Jaćwieży. Mistrzowie dyscypliny kettlebell. Swoją przygodę ze sportem zaczynali w piwnicy. Od tego momentu ich przygoda z kettlebell nabierała tempa. Mateusz i Emil są doskonałymi zawodnikami, ale także pasjonatami, którzy promują zdrowy styl życia i aktywność fizyczną wśród mieszkańców miasta. Obecnie prowadzą kluby sportowe i reprezentują Augustów na zawodach rangi międzynarodowej.

Arigato

Jeśli mówimy o karate w Augustowie, to myślimy: Waldemar Matyka. Od lat poświęca swoje życie nauczaniu i propagowaniu sztuki walki. Jako prezes klubu Kyokushin w Augustowie, jest nie tylko instruktorem, ale również mentorem dla wielu uczniów, którzy pod jego okiem rozwijają swoje umiejętności oraz charakter. Jego cierpliwość, zaangażowanie oraz umiejętności motywowania sprawiają, że pod jego okiem rozwijają się kolejni mistrzowie.

Mistrzowie klasy S

Marek i Krystyna Wasilewscy są tancerzami. Mistrzami klasy S - najwyższej, międzynarodowej, będącej największym marzeniem każdego tancerza. Nieliczni dochodzą tak daleko. Jej zdobycie wymaga wyrzeczeń, determinacji oraz niezliczonej liczby godzin spędzonych na sali treningowej. Para od wielu lat angażuje się w działania kulturalne i stricte taneczne na terenie Augustowa.

Marek i Krystyna Wasilewscy, Mateusz Muczyński i Emil Korżyński oraz Waldemar Matyka — ambasadorzy Augustowa 2024, ludzie pełni pasji, talentu i zaangażowania. Dzięki nim o naszym mieście jest głośno na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Jestem z nich dumny. Gratuluję sukcesów. Cieszę się, że Augustów ma takich Ambasadorów i z tego, że kolejne osoby otrzymały oficjalny tytuł Ambasadora Augustowasłowa uznania wyraził Burmistrz Mirosław Karolczuk.

Serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i dziękujemy za promocję Augustowa. Życzymy, aby następne lata pracy obfitowały we wspaniałe sukcesy. Powodzenia!

 

GALERIA