Jesteś tutaj

"Augustów Bez Barier" - szkolenie dotyczące tematu dostępności

Urząd Miejski w Augustowie i Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych, zapraszają na szkolenie: „Dostępność - jak ją zapewnić, dostępność a konsultacje społeczne”, które odbędzie się 26 stycznia 2023r. (czwartek), w godzinach 13.00-17.30, w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Augustowie przy ul. 3 Maja 60.

W ramach szkolenia z zakresu zapewnienia dostępności (Ustawa z dnia 19.07.19; Dz.U 2019 poz. 1696) ekspert przybliży pojęcie dostępności - co to jest, dla kogo, jak i kto ma ją zapewnić? Czy organizacje mogą, a może muszą włączyć się w działania prowadzące do zapewnienia dostępności? Jaka jest ich rola i zadania? Polskie przepisy opisujące dostępność wskazują na podmioty publiczne, ale w wielu sytuacjach ta kwestia dotyczy także organizacji społecznych, szczególnie tych które realizują zadania publiczne. Są NGOsy, które muszą dostępność wprowadzać, ale wszyscy powinniśmy o nią dbać i realizować dobre praktyki. Szczególnie znaczenie ma zapewnienie dostępności przy organizacji konsultacji.

Pan Krzysztof Leończuk- ekspert ds. dostępności i zarządzania organizacjami, konsultacji społecznych; po szkoleniu w ramach konsultacji indywidulanych, odpowie też na inne Państwa pytania dotyczące zarządzania organizacjami.

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu „Zmiana Klimatu”.

 

LINKI