Jesteś tutaj

50 lat razem. Złote gody świętowały trzy pary

50 lat razem. Złote gody świętowały trzy pary

Dziś, 21 listopada na Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się kolejna uroczystość uhonorowania mieszkańców naszego miasta, którzy przeżyli w związku małżeńskim 50 lat. Długoletnie pożycie małżeńskie świętowały 3 pary. W tym szczególnym dniu Jubilatom towarzyszyli ich najbliżsi. Medale w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.
 

Otrzymali medale

Państwo Teresa i Antoni Korniłowiczowie, Państwo Marianna i Jerzy Sołtysowie, Państwo Helena i Jan Tokarzewscy zostali odznaczeni "Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie", które w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk życzył Jubilatom dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia. Podkreślił jednocześnie, że Jubilaci powinni być wzorem do naśladowania dla młodych małżonków, ponieważ coraz więcej małżeństw zbyt szybko się rozpada ponieważ  młodym małżonkom brak cierpliwości i wytrwałości w pokonywaniu trudności jakże częstych w codziennym życiu.
 

Recepta na długie i udane wspólne życie

Na pytanie o receptę na długie udane wspólne życie Jubilaci zgodnie oświadczyli, że najważniejszy jest wzajemny szacunek, przyjaźń i miłość. Na tym nie koniec, niezbędne są także: tolerancja, wyrozumiałość, cierpliwość, wola dojścia do porozumienia i choć szczypta romantyzmu.

Przy okazji tego wyjątkowego jubileuszu informujemy, iż wnioski w sprawie przyznania medali dla mieszkańców miasta Augustowa, przyjmuje Urząd Stanu Cywilnego w Augustowie przy ul. Młyńskiej 35.

 

GALERIA