Jesteś tutaj

5 milionów na Osiedle Przylesie. Miasto zdobyło dofinansowanie

Augustowskie Osiedle Przylesie od lat było pomijane jeśli chodzi o duże remonty. Po wygraniu wyborów Burmistrz Mirosław Karolczuk zapowiedział jego kompleksową rewitalizację. Przeprowadziliśmy konsultacje z mieszkańcami, którzy przedstawili swoje potrzeby, a następnie zagłosowali za jedną z koncepcji remontu. Najważniejszym krokiem w drodze do budowy było zdobycie dofinansowania. "Było", ponieważ właśnie dotarła do nas informacja o zdobyciu przez Augustów 5 milionów złotych na zrealizowanie planu Burmistrza.
 

Nowe oblicze Osiedla Przylesie

Plan rewitalizacji jest realizowany krok po kruku. Mieszkańcy przez kilka miesięcy uczestniczyli w konsultacjach społecznych i wspólnie z urzędnikami, radnymi i projektantami ustalili, jak będzie wyglądało ich otoczenie. Koncepcja została przez mieszkańców wybrana w głosowaniu. Burmistrz Mirosław Karolczuk obiecał, że zadba o zdobycie dofinansowania z zewnątrz. 

- Obiecałem zająć się Osiedlem Przylesie i słowa dotrzymuję. Mamy projekt, mamy finansowanie. Blokuje nas już w tej chwili jedynie oczekiwanie na zgodę starosty na położenie rury pod ulicą Przemysłową. Kiedy starosta złoży podpis, będziemy mogli zakończyć formalności i ogłaszać przetarg. A wtedy już tylko budowa i nowe chodniki, uliczki, plac zabaw, boisko, nowa zieleń, uporządkowane miejsca parkingowe i brak barier architektonicznychpowiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk.

 

Dobre nowiny

Dzisiaj na osiedlu odbyła się konferencja prasowa. Burmistrz Mirosław Karolczuk ogłosił zdobycie dofinansowania na rewitalizację Osiedla Przylesie. W wydarzeniu udział wzięli także Miejscy Radni.

- Kilka lat mieszkałam w domu na Armii Krajowej. Lubię Osiedle Przylesie. Ma swój klimat. Żyją tu dobrzy ludzie. Cieszę się, że dziś mogę powiedzieć swoim sąsiadom: mamy to! Mamy pieniądze, aby odnowić tę przestrzeń i nareszcie zadbać o miejsce, które było zapomniane przez poprzednie władze. Cieszę się niesamowicie, bo obiecałam, że jako radna będę się o to starać. Nie mogę doczekać się realizacji - mówi Sylwia Bielawska - Radna Rady Miejskiej 

Finanse już pewne 

Mieszkańcy mogą być spokojni o przyszłość Osiedla Przylesie. Mamy dofinansowanie, czekamy na zgodę Starosty, finalizujemy formalności i rozpoczynamy budowę. 

- Osiedle Przylesie znam od ponad 50 lat. Dzięki naszej wspólnej pracy, to miejsce zmieni swoje oblicze i będzie kolejną wizytówką Augustowa. Cieszę się z dynamicznego rozwoju miasta i zbliżającej się inwestycji, która poprawi jakość życia mieszkańców - powiedział Dariusz Ostapowicz - Miejski Radny, Przewodniczący Komisji Rozwoju 

GALERIA