Jesteś tutaj

Zakończenie pilotażowego programu „Trauma i Duma” w Augustowie

Warsztaty „Trauma i Duma” to cykl spotkań mających przybliżyć uczniom tajniki pracy archiwizacyjnej, radiowej, filmowej i teatralnej. Program miał również za zadanie zwrócić uwagę młodych ludzi na otoczenie, w którym mieszkają oraz uzmysłowić wartość historii lokalnej, a w szczególności tych miejsc, które wydają się najbardziej niepozorne. Program powstał z inicjatywy Narodowego Centrum Kultury.

W niedzielę, 18 grudnia odbyło się uroczyste zakończenie pilotażowego programu „Trauma i Duma” w II LO im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie. Podczas uroczystości zaprezentowano powstałe w listopadzie i grudniu reportaże radiowe, telewizyjne oraz przedstawienie teatralne zainspirowane wydarzeniami historycznymi regionu.

Podczas spotkania, burmistrz Augustowa wyraził radość, że to właśnie Augustów stał się miejscem pilotażowej edycji nowej formuły warsztatów edukacyjnych, jakie Narodowe Centrum Kultury chce realizować w szkołach w całej Polsce. Burmistrz podkreślił także specyfikę historii Augustowa, jej odmienność na tle historii innych ziem polskich, w tym szczególny wymiar martyrologiczny związany z trudną historią XX wieku.

Na zakończenie uczestnikom warsztatów wręczone zostały dyplomy oraz upominki. Zrobiono również pamiątkowe zdjęcia.
 
Artykuł powstał na podstawie tekstu źródłowego www.akklub.pl, z którym można zapoznać się tutaj.

GALERIA

fot. Narodowe Centrum Kultury
fot. Narodowe Centrum Kultury
fot. Narodowe Centrum Kultury
fot. Narodowe Centrum Kultury