Jesteś tutaj

Zapraszamy do składania wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła w programie Airgustów

Od piątku, 1 lutego ruszył nabór wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła w programie Airgustów. Na dofinansowania w tym roku w budżecie zaplanowano 1.250.000zł.

Dofinansowanie z programu Airgustów może obejmować:

  • wymianę starego źródła ciepła na paliwa stałe lub ciekłe na podpięcie do miejskiej sieci ciepłowniczej
  • wymianę starego źródła ciepła na paliwa stałe lub ciekłe na piec gazowy
  • wymianę starego źródła ciepła na paliwa stałe lub ciekłe na pompę ciepła

Dofinansowanie może pokryć 70% planowanej przez mieszkańca inwestycji i wynieść maksymalnie 7.000zł w przypadku domu jednorodzinnego lub maksymalnie 14.000zł w przypadku wspólnot mieszkaniowych. Dotacją obejmuje się wyłącznie prace, które zostały wykonane po dniu podpisania Umowy.

Serdecznie zapraszam do składania wniosków w biurze programu Airgustów w budynku szkoły przy ul. Nowomiejskiej 41 oraz w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. 3 Maja 60 w Augustowie. Wszelkie informacje i wskazówki można uzyskać w biurze projektu Airgustów oraz na stronie www.airgustow.pl

Jednocześnie zapraszam do składania wniosków w naborze uzupełniającym w prowadzonym przez miasto Programie „Wymiany pieców i palenisk węglowych na terenie Augustowa” obejmującym wymianę starych źródeł ciepła na piece pelletowe. Wnioski w tej sprawie można składać do 15.02.2019 r. w Urzędzie miejskim w Augustowie.

 

GALERIA