Jesteś tutaj

Młodzi, zdolni z Augustowa

We wtorek, 8 stycznia br. burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk i zastępca burmistrza Filip J. Chodkiewicz spotkali się z założycielami firmy Tripper, Katarzyną Maksimowską i Łukaszem Grycem.

Startup TRIPPER zajmuje się multi-transportem globalnym i specjalizuje się w nowym podejściu obsługi klienta w branży turystycznej. TRIPPER redefiniuje doświadczenia związane z przesiadkami przedstawiając nowy sposób podróżowania. Startup oferuje zwiedzanie po drodze i proponuje pozostanie w miejscu przesiadkowym w celu zwiększenia atrakcyjności całej podróży. W rezultacie koszty transportu stają się niższe, a miejsca bardziej dostępne. Podróżnym proponowane są nowe, mniej uczęszczane miejsca, które mogą odwiedzić po drodze do wyznaczonego celu. Dzięki dodatkowym połączeniom startup otwiera drogę do poznawania odmiennych kultur i miejsc oraz umożliwia nawiązywanie nowych znajomości.

TRIPPER skraca czas poświęcony na poszukiwania i rezerwację transportu oraz umożliwia zakup wielu biletów w jednym momencie. Platforma oferuje prosty zakup biletów z wyprzedzeniem, co pozwala na rezerwację miejsc w atrakcyjnej cenie.

Aktualnie przystanki ograniczają się do określonych miejsc, najczęściej dużych miast, w których znajdują się lotniska czy główne dworce transportowe. Podróżni nie mają możliwości zwiedzenia danego miasta, gdyż przesiadki stają się tylko miejscem oczekiwania na kolejny transport. TRIPPER oferuje podróżnikom okazję na eksplorację danego miejsca, co dodatkowo przyczyni się do wzrostu obrotu w usługach turystycznych regionu.

Obecnie największe dochody z turystyki generowane są w głównych ośrodkach państwa. TRIPPER poprzez zaangażowanie mniej uczęszczanych miejsc, stworzy napływ nowych podróżników, co przyczyni się do dalszej promocji i rozwoju w regionie. Startup zapewni małym przedsiębiorstwom łatwiejszą drogę do biznesu turystycznego, umożliwiając im oferowanie usług transportowych, hotelarskich oraz atrakcji turystycznych.

W listopadzie TRIPPER uczestniczył w największej imprezie technologicznej na świecie - Web Summit, gdzie został zakwalifikowany do strefy Alfa jako jeden z najbardziej innowacyjnych i dobrze rokujących startupów na świecie. Web Summit organizowany był w Lizbonie w dniach 5-8.11.2018 r. Reklamowanie się na tak ogromnej imprezie technologicznej (70 000 osób) umożliwiło nawiązanie kontaktów z największymi firmami na świecie. Możliwość rozmowy z tak szeroką i wymagającą publiką pozwoliło na zapoznanie się z potrzebami klienta oraz ich oczekiwaniami. Ponadto umożliwiło to przedstawienie projektu dla ogromnej grupy odbiorców, którzy już oczekują na dostęp do serwisu.

TRIPPER aktualnie jest w fazie pozyskiwania partnerów, aby użytkownicy mieli szeroki wybór transportu na całym świecie, nie ograniczając się jedynie do największych miast.

TRIPPER swoją premierę miał podczas Web Summit, natomiast gotowy projekt wchodzi na rynek w roku 2019. Aktualnie nawiązujemy współpracę z liniami lotniczymi, kolejowymi, autokarowymi, hotelami, pensjonatami, przewodnikami turystycznymi oraz innymi przedsiębiorcami w branży turystycznej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w rozwoju firmy.

 

GALERIA