Jesteś tutaj

Mogą ruszać prace przy budowie nowego Ratusza w Augustowie

Biorąc pod uwagę wyjaśnienia złożone przez władze Augustowa oraz zakres planowanych do realizacji prac, na które nie został jeszcze wyłoniony wykonawca, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego wydłużył termin finansowego zakończenia realizacji projektu pn. „Termomodernizacja i adaptacja budynku przy ul. Młyńskiej 35 na potrzeby Urzędu Miejskiego w Augustowie” z 10.09.2018 r. do 31.08.2019 r. Na przebudowę Ratusza Augustów otrzymał 2,2 mln zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego.  

Budynek, w którym obecnie mieści się Urząd Miejski jest zdecydowanie za mały i niektóre wydziały zlokalizowane są w innych obiektach. To utrudnia pracę zarówno pracownikom i przede wszystkim klientom, stąd też pomysł na przeniesienie Ratusza do większego obiektu. Budynek po byłym gimnazjum przy ul. Młyńskiej 35 to idealne miejsce na siedzibę Urzędu, ale wymaga przebudowy, rozbudowy oraz ocieplania.

Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i jeśli wszystko przebiegać będzie zgodnie z planem, to w 2019 roku Urząd Miejski przeniesie się do nowej siedziby.

GALERIA

Mogą ruszać prace przy budowie nowego Ratusza w Augustowie