Jesteś tutaj

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Armii Krajowej w Augustowie wchodząca w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 1 w Augustowie


Dyrektor: 
Henryka Rzepecka
Adres: 
ul. Tartaczna 21, 16-300 Augustów
Liczba oddziałów: 
7
Kontakt: 
87 644 30 91 - Sekretariat
sp6augustownet@wp.pl 

Staramy się, aby nasza szkoła była miejscem przyjaznym uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom. Dbamy o to, aby panowały tu miłe relacje interpersonalne, atmosfera twórczej pracy indywidualnej i zespołowej. W potrzebie każdy znajdzie u nas pomoc koleżeńską, fachową i rzeczową. Relacje ze środowiskiem lokalnym kształtujemy m.in. poprzez organizację imprez otwartych dla mieszkańców dzielnicy takich jak Kawiarenka Literacka. Wędrujemy ze Szkolnym Klubem Turystycznym „Włóczykij” sięgając do korzeni regionu. Na Międzyszkolny Konkurs Recytatorsko – Plastyczny „Strofy i pejzaże znad Netty” zapraszamy gości ze wszystkich szkół podstawowych miasta i powiatu. Organizujemy Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Czytam pięknie i ze zrozumieniem” dla uczniów klas II – III z terenu miasta i gminy. Od 1998 r. obchodzimy Święto Szkoły związane z imieniem naszego patrona, poprzedzone Tygodniem z Patronem Szkoły. Wraz z sąsiadującym Nadleśnictwem Augustów organizujemy tradycyjnie Tydzień Ekologiczny. Uczymy dzieci pracy metodą projektu podczas Święta Matematyki.

Jesteśmy szkołą nowoczesną, kameralną, maleńką, bezpieczną. Rozwijamy swoje zainteresowania i dzielimy się pasjami. Cenimy pomoc Rodziców i liczymy się z Ich oczekiwaniami.

 

LINKI