Jesteś tutaj

Przedszkole nr 2 w Augustowie wchodzące w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 3


Dyrektor: 
Leszek Mołodziejko
Adres: 
ul. Kopernika 24, 16-300 Augustów
Liczba oddziałów: 
8
Kontakt: 
87 643 21 08
przedszkole2@post.pl

PRZEDSZKOLE to miejsce stworzone dla małego człowieka, w którym czuje się on bezpiecznie, z radością poznaje świat, zawiera pierwsze przyjaźnie. Naszym największym dobrem jest dobro dziecka, przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Pragniemy w każdym dziecku rozbudzać ciekawość, spostrzegawczość, wrażliwość i spontaniczną dziecięcą radość. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych oryginalnych rozwiązań. Tu każde dziecko jest jednakowo ważne i kochane.

Przedszkole Nr 2 w Augustowie, to przedszkole z tradycją. Zostało założone w 1947 roku. Rozbudowane w 1991 r. Do przedszkola uczęszczają dzieci w 6 grupach wiekowych. Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Placówka wyposażona w nowoczesny sprzęt oraz pomoce dydaktyczne. Posiada salę ruchową i plac zabaw. Jesteśmy otwarci na dzieci ze specjalnymi potrzebami, zatrudniamy specjalistów terapeutyczno – dydaktycznych.W przedszkolu funkcjonuje zespół taneczny, który od wielu lat reprezentuje Augustów w Regionalnych Przeglądach Przedszkolnych Zespołów Tanecznych w Suwałkach i co roku odnosi sukcesy.

Placówka w ramach podstawy programowej oferuje zajęcia z rytmiki, jęz. angielskiego, plastyczne i muzyczne. Co roku organizujemy Rodzinne Plenery Plastyczne we współpracy z Nadleśnictwem Augustów. Współpracujemy także ze Strażą Graniczną, Strażą Pożarną, Policją, Schroniskiem dla zwierząt, Miejskim Domem Kultury, Biblioteką Miejską oraz szkołami podstawowymi. Realizujemy wiele programów profilaktycznych: Akademia Aquafresh, Czyste Powietrze Wokół Nas, Mamo, tato, wolę wodę, Bezpieczny Przedszkolak. W każdym miesiącu gościmy artystów z różnych grup teatralnych z całej Polski. Odbywają się też audycje muzyczne organizowane przez Filharmonię Białostocką. Szczególną uwagę poświęcamy na rozwój fizyczny naszych podopiecznych organizując zajęcia sportowe a także poprzez organizację i czynny udział w konkursach i olimpiadach sportowych. Nasze dzieci korzystają z najnowszych technologii, dwie sale dydaktyczne wyposażone są w komputery dla dzieci ze specjalnym oprogramowaniem edukacyjnym KidSmrt. Placówka posiada tablicę interaktywną, która wspomaga proces dydaktyczny w każdej grupie wiekowej. Dzieci spożywają posiłki w stołówce a kuchnia przygotowuje posiłki według potrzeb dzieci uwzględniając wskazywane przez rodziców diety.

Dokumenty funkcjonujące w Przedszkolu znajdują się na stronie: www.przedszkole2.augustow.pl

GALERIA

LINKI