Wydanie jednorazowego zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

1. Wydrukuj i wypełnij wniosek.
  2. Dołącz kserokopię posiadanego zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, wraz z odpowiednim dowodem potwierdzającym dokonanie opłaty za korzystanie z zezwolenia oraz pisemną zgodę organizatora imprezy na sprzedaż napojów alkoholowych.
  3. W przypadku ustanowienia pełnomocnika dołącz stosowne pełnomocnictwo.
  4. Udaj się do Wydziału Spraw Społecznych i Administracyjnych Urzędu Miejskiego w Augustowie pokój nr 202 i złóż wniosek oraz załączniki.
  5. Dokonaj opłaty gotówką lub kartą płatniczą w kasie Urzędu Miejskiego pokój nr 214 lub na rachunek bankowy opłatę za zezwolenie jednorazowe i z dowodem wpłaty zgłoś się do Wydziału Spraw Społecznych i Administracyjnych Urzędu Miejskiego w Augustowie  po odbiór zezwolenia. Otrzymasz zezwolenie na okres nie dłuższy niż 2 dni.

1. Do wniosku o wydanie jednorazowego zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych należy dołączyć:
  • pisemną zgodę organizatora imprezy na sprzedaż napojów alkoholowych,
  • kserokopię posiadanego zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych wraz z odpowiednim dowodem potwierdzającym dokonanie opłaty za korzystanie z zezwolenia.

Opłata za zezwolenie:

• - 43,75 zł – za wydanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych zawierających do 4,5% alkoholu oraz piwa,
  • - 43,75 zł – za wydanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% do 18% alkoholu (z wyjątkiem piwa),
  • - 175 zł – za wydanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych zawierających powyżej 18% alkoholu.

Opłata skarbowa:

• 17 zł - za pełnomocnictwo.

UWAGA: Opłacie nie podlegają pełnomocnictwa udzielone: małżonkowi, rodzicom, dzieciom, dziadkom i rodzeństwu oraz pełnomocnictwa złożone w sprawie wydania zaświadczenia zwolnionego z opłaty w trybie ustawy o opłacie skarbowej

•     w kasie Urzędu Miejskiego w Augustowie (poniedziałek – piątek w godz. 8.00 – 14.00);
  •     w każdym Urzędzie Pocztowym na terenie Augustowa;
  •     przelewem na nr konta 77 1240 5211 1111 0000 4929 4220 Bank PEKAO S.A. Oddział I Suwałki Filia nr 1 Augustów Rynek Zygmunta Augusta 33.

Wydział Spraw Społecznych i Administracyjnych Urzędu Miejskiego w Augustowie pokój nr 202

Do 1 miesiąca.

Odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Suwałkach, za pośrednictwem Burmistrza Miasta Augustowa, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

1. Jednorazowe zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych może być wydane przedsiębiorcy posiadającemu zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych oraz jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych.
  2. Zezwolenie wydawane jest na okres do 2 dni.
  3. Jednostka odpowiedzialna - Burmistrz Miasta Augustowa.

1. Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2021 r.  poz. 735).
  2. Ustawa z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (t.j. Dz.U. z 2021 r.  poz. 1119).
  3. Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1546, 1565, 2023, 2369; z 2021 r. poz, 72, 694, 1000).

Wzór formularza wniosku o wydanie jednorazowego zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

Wydział Spraw Społecznych i Administracyjnych,  pokój nr 202.

Beata Kapla
Email: Beata.Kapla@urzad.augustow.pl