Jesteś tutaj

Zobaczcie, jak maluchy świętowały w Augustowie Dzień Przedszkolaka!

20 września w całej Polsce obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Święto ustanowione w 2013 roku, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Z tej okazji dziś w Augustowie odbył się już 7. Augustowski Festiwal Przedszkolaka. To radosny i kolorowy dzień w życiu każdego malucha. Były zabawy, wspólne śpiewanie, występy artystyczne i prezenty. Zobaczcie zdjęcia!


Siódma edycja Festiwalu

Obchody Ogólnopolskiego Święta Przedszkolaka w naszym mieście to już niemal tradycja. We wtorkowe przedpołudnie dzieci z augustowskich przedszkoli spotkały się podczas 7. Festiwalu Przedszkolaka organizowanego przez Przedszkole Sióstr Urszulanek SJK im. Jana Pawła II w Augustowie.

W Festiwalu wzięły udział dzieci z niemal wszystkich przedszkoli naszego miasta. To była piękna okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale również do podkreślenia znaczenia wychowania przedszkolnego w rozwoju dziecka.

 

Najważniejsza jest przyjaźń

Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem "Przyjaźń". To jedna z najpiękniejszych wartości w życiu, a prawdziwy przyjaciel, czyli osoba bliska naszemu sercu, na której bezinteresowną pomoc możemy liczyć zawsze - to prawdziwy skarb. Taką wiedzę - o której my dorośli często zapominamy w natłoku codziennych obowiązków - dzieciaki promowały w swoich wystąpieniach. Oczywiście, nie zabrakło tematycznych piosenek, krótkich insenizacji i zabaw integracyjnych.

 

Wielkie święto augustowskich maluchów

W dzisiejszym wydarzeniu uczestniczył Burmistrza Augustowa Mirosław Karolczuk, który przekazał upominki dla najmłodszych uczestników i życzył powodzenia na scenie.

To już nasza mała tradycja. Jak co roku, Siostry Urszulanki zorganizowały piękne obchody Dnia Przedszkolaka. To ważne święto dla naszych najmłodszych mieszkańców. Święto radości. Życzę Wam, aby każdy dzień był równie kolorowy, radosny i wypełniony uśmiechem. Powodzenia na scenie i dobrej zabawy! - powiedział Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

Były zabawy, wspólne śpiewanie, występy artystyczne i prezenty. Zobaczcie zdjęcia i do zobaczenia za rok!

GALERIA