Jesteś tutaj

Ważna informacja! Szkoła nr 2 od jutra zawiesza zajęcia stacjonarne.

Od 5 do 20 listopada Szkoła Podstawowa nr 2 w Augustowie w całości zawiesza zajęcia stacjonarne. Decyzja o zamknięciu placówki była konieczna ze względu na kolejne potwierdzone przypadki COVID-19 i absencję części kadry.   

 

  • Bezpieczeństwo jest najważniejsze! Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 oceniła, że należy zawnioskować do Sanepidu o zgodę na wyłączenie zajęć stacjonarnych. Stacja sanitarno-epidemiologiczna zaopiniowała wniosek pozytywnie. W trosce o bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli, zgodę na takie rozwiązanie wyraził również Burmistrz Mirosław Karolczuk. - mówi Zastępca Burmistrza Filip Chodkiewicz. - Zdaję sobie sprawę z tego, że wiele osób ma na ten temat swoje zdanie. Niektórzy apelowali o jak najszybsze zawieszenie zajęć, a inni wręcz przeciwnie. Pamiętajmy jednak, że to Dyrektorzy odpowiadają za bezpieczeństwo w szkołach oraz przedszkolach - oni najlepiej znają obecną sytuację i dokonują bieżącej oceny stanu zagrożenia. Presja w którąkolwiek ze stron może utrudniać osąd. Wszystkie decyzje są podyktowane troską o to co najważniejsze - o zdrowie i życie mieszkańców Augustowa. - dodaje Wiceburmistrz.

 

Decyzję skonsultowano także z radą rodziców. Od wtorku szkoła, za pośrednictwem edziennika, informuje o przyjętym rozwiązaniu.