Jesteś tutaj

„Tarcza antykryzysowa dla biznesu” – wideokonferencje dla przedsiębiorców

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z gospodarczymi skutkami wywołanymi pandemią koronawirusa. Tematyka webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej.

Cykl rozpocznie się już we wtorek, 26 maja br. o godzinie 13:00. Po każdym wydarzeniu w czasie dyżurów eksperci będą odpowiadali na pytania przedsiębiorców.

Program najbliższych konferencji:

wtorek – 26 maja:
Temat: Pozyskiwanie środków finansowych dla branży turystycznej
Wytyczne dla branż związanych z turystyką oraz regulacje dotyczące dokapitalizowania funduszu gwarancyjnego oraz zwrotu składek. Przedstawiona zostanie również kampania „Odpoczywaj w Polsce” i projekt „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

środa – 27 maja:
Temat: Wydłużony termin na złożenie zeznań przez przedsiębiorców i zapłaty podatków
Zagadnienia związane z prawidłowym wypełnieniem wniosku, rozliczeniem rocznym podatków dochodowych i ulgami w spłacie zobowiązań podatkowych.

czwartek – 28 maja:
Temat: Zmiany w PZP w celu przeciwdziałania epidemii oraz nowe PZP jako impuls dla gospodarki
Omówienie nowej elastycznej procedury dla zamówień krajowych oraz dostępu do środków ochrony prawnej.

Tematy wszystkich spotkań dostępne na: https://www.parp.gov.pl/tarcza#harmonogram

Partnerami cyklu jest dziesięć instytucji, odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy. W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów wraz z Krajową Administracją Skarbową, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Źródło: www.parp.gov.pl