Jesteś tutaj

Rusza przebudowa Rynku Zygmunta Augusta

W środę, 9 marca w Urzędzie Miejskim została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Robót Ziemnych Poldren sp. z o. o., wykonawcą projektu „Przebudowy ulicy Rynek Zygmunta Augusta w Augustowie – etap III”.

– Bardzo się cieszę, że centrum naszego miasta zostanie w końcu ukończone w stylu zapoczątkowanym przez moich poprzedników przy wsparciu środków zewnętrznych. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby roboty były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Organizacja ruchu będzie podzielona na 5 etapów, by nie zablokować trzech skrzyżowań – podkreślił burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

Inwestycja związana z przebudową Rynku Zygmunta Augusta ruszy w drugiej połowie marca, kiedy nastąpi przekazanie placu budowy. W ramach projektu wykonane będą m.in. zadania przebudowy kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz wykonanie nowej granitowo-bazaltowej nawierzchni dwóch pierzei Rynku, które nie zostały do tej pory przebudowane. Niestety, roboty spowodują utrudnienia w ruchu na odcinku przedłużenia ul. 3 Maja do skrzyżowania z ul. Wierzbną, które mogą potrwać do końca lipca 2016 r. (przewidywany termin ukończenia inwestycji).

Projekt „Przebudowy ulicy Rynek Zygmunta Augusta w Augustowie – etap III” to koszt blisko 2 mln zł, z czego 50% całości inwestycji współfinansowane jest ze środków Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.
 

GALERIA