Jesteś tutaj

Rusza kapitalny remont w SP3. Burmistrz zaprezentował rodzicom szczegóły inwestycji

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Augustowie będą uczyć się gry zespołowej, rozwijać swoje sportowe pasje i dbać o kulturę fizyczną w doskonałych warunkach. Lada dzień rusza generalna modernizacja bloku sportowego. Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk podpisał umowę na wykonanie inwestycji za blisko 12 milionów złotych i spotkał się z rodzicami uczniów, aby przedstawić szczegóły oraz plan realizacji inwestycji.

 

Historyczna chwila dla SP 3

Modernizacja bloku sportowego SP nr 3 będzie obejmować generalny remont sali gimnastycznej i jej zaplecza. Dzieci będą mogły bezpieczenie realizować swoje sportowe pasje, ale także skorzystać z wygodnego zaplecza z nowymi szatniami i toaletami. W ramach inwestycji nad salą powstanie nowy dach, a w budynku szkoły pojawi się winda, która ułatwi poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami. Zaplanowaliśmy także przebudowę części rekreacyjnej dziedzińca szkoły oraz budowę czterotorowej bieżni do biegów na sto metrów i bieżni do skoku w dal.

- Rozpoczynamy nowy rozdział w dziejach szkoły. Edukacja to inwestycja. Budowa nowego kompleksu sportowego, to świetne warunki do rozwoju fizycznego dla najmłodszych. Cieszę się z każdego spotkania z mieszkańcami. Start inwestycji za moment - to efekt mnóstwa pracy, która już za nami – przygotowania projektu technicznego, pozyskania wszelkich pozwoleń na budowę, przetargów na wyłonienie wykonawcy oraz przede wszystkim pozyskania ogromnego dofinansowania 30 milionów na cały program Olimpijski Augustów. Nie mogę doczekać się finału prac powiedział burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk

 

Start Olimpijskiego Augustowa

Generalny remont bloku sportowego w SP nr 3 to jedna z 4 kluczowych inwestycji w infrastrukturę sportową w ramach miejskiego programu Olimpijski Augustów, które rozpoczną się w tym roku.

- Zgodnie z obietnicą systematycznie polepszamy warunki rozwoju fizycznego w naszym mieście. Nowy blok sportowy w SP3 to kolejna inwestycja w rozwój i zdrową przyszłość najmłodszych mieszkańców Augustowa. To kolejny krok w realizacji największego programu inwestycyjnego w historii miasta - Olimpijskiego Augustowa. Niebawem ruszamy z pracami budowlanymi na nowym stadionie lekkoatletyczno-piłkarskim, największym placu zabaw w Augustowie, który powstanie na Błoniach oraz nowym pumputracku w sąsiedztwie skateparku. Co najważniejsze, na 34 miliony aż 30 pochodzi z dofinansowania. W taki sposób rozwijamy Augustów – zakończył burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk

Wkrótce obiekty zostaną przekazane i udostępnione wykonawcom, którzy będą mogli rozpocząć swoje prace. Jak zadeklarowały wyłonione w przetargach firmy, przeprowadzenie prac budowlanych przebiegnie w sposób, który pozwoli zminimalizować uciążliwości dla uczniów.

GALERIA