Jesteś tutaj

Ogólnopolski sukces drużyny Odyseuszy z Gimnazjum nr 2

W dn. 1-3 kwietnia drużyna Odyseuszy z Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków reprezentowała szkołę i Augustów podczas 25. Finału Ogólnopolskiego Konkursu Odysei Umysłu w Gdyni. Drużyna zajęła wysokie 10. miejsce rozwiązując problem długoterminowy o nazwie "Bajka masowego rażenia". W ramach realizowanego zadania zespół wymyślił i zainscenizował autorskie przedstawienie tego, jak jedna z bajek Ezopa w dawnych czasach „staje się wiralem”, czyli – przekazywana sobie kolejno przez członków dowolnej społeczności – w szybkim tempie, „wirusowo”, ulega rozpowszechnieniu na dużą skalę.
 
Do konkursu w Gdyni przystąpiło 215 drużyn z całej Polski zakwalifikowanych podczas eliminacji regionalnych, które odbywały się od lutego do marca. Do eliminacji centralnych zakwalifikowała się augustowska drużyna w składzie: Oliwia Naszkiewicz, Ewelina Wielgat, Ewa Wysocka, Justyna Wysocka, Katarzyna Niwska, Wiktoria Choncel i Rafał Wyganowski, prowadzona przez nauczycielkę Beatę Tomaszewską, certyfikowanego trenera Odysei.

Odyseja Umysłu to konkurs twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych, czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Odyseusze pracują w 5 - 7 osobowych drużynach. Nad pracą grupy czuwa trener, który integruje i moderuje jej pracę. Drużyna wybiera jeden z zaproponowanych tematów, po czym samodzielnie projektuje, przygotowuje i udoskonala swoje rozwiązanie. Następnie przedstawia 8-minutową prezentację sędziom oraz publiczności. Uczestnicy tego konkursu, w oparciu o własne działania i doświadczenia, kształtują kluczowe kompetencje intelektualne, akademickie, społeczne i liderskie. Stają się niezależni, przedsiębiorczy, otwarci i pewni siebie, bo w Odysei Umysłu każdy jest Zwycięzcą!

GALERIA