Jesteś tutaj

Od dzisiaj Przedszkole nr 2 jest nieczynne

W związku z liczbą stwierdzonych przypadków choroby COVID-19 oraz liczbą osób chorych z niepotwierdzonymi jeszcze wynikami testów w augustowskim Przedszkolu nr 2, od dzisiaj placówka ta będzie zamknięta. Takie rozwiązanie pozytywnie ocenił sanepid i wydał na nie zgodę. W ostatnich dniach doszło też do zgonu jednej z osób pracujących w Przedszkolu nr 2.

 

- W trosce o zdrowie dzieci, ich rodziców oraz kadry zdecydowaliśmy o zamknięciu Przedszkola nr 2 na trzy tygodnie. Kilku pracowników placówki oczekuje jeszcze na wyniki testów, a u części potwierdzono już chorobę wywołaną koronawirusem. Napływające do nas dane od służb odpowiedzialnych za walkę z epidemią są niepokojące. Mimo specjalnych reżimów sanitarnych wprowadzonych w całym kraju i zasad, których przestrzegamy we wszystkich miejskich instytucjach, zachorowań wciąż przybywa w coraz większym tempie! Dlatego apeluję do Państwa o stosowanie się do wszelkich obostrzeń. Chrońmy to co najważniejsze, czyli  zdrowie i życie naszych bliskich oraz nas samych. Wygramy walkę z epidemią jeśli będziemy w niej solidarni. - powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk.

 

Informacja o zamknięciu Przedszkola nr 2 była przekazywana rodzicom telefonicznie przez wychowawców poszczególnych grup już od sobotniego poranka.