Jesteś tutaj

Nowe Przedszkole nr 2 już otwarte!

Budynek Przedszkola nr 2 przy ulicy Kopernika na kilka miesięcy zmienił się w plac budowy. Dziś dzieci wróciły do swoich sal, ale nie tylko to jest powodem do radości. Szeroki uśmiech na wielu twarzach budzi przede wszystkim to, do jakiego Przedszkola przyszli dziś najmłodsi mieszkańcy Augustowa.

 

Dzieci wróciły do całkowicie odmienionego budynku. Miejsce, którego finalny wygląd jeszcze niedawno mogliśmy wyobrażać sobie jedynie na podstawie wizualizacji, dziś możemy oglądać na żywo - i to w najlepszej wersji. Wszystko za sprawą kapitalnego remontu, na którego przeprowadzenie miasto Augustów uzyskało ponad 4,3 miliona złotych dofinansowania. Przebudowie podlegało wszystko - od całkowitej modernizacji wnętrz (wraz z utworzeniem kilku sal na wcześniej niezagospodarowanym poddaszu), przez remont elewacji, budowę całkiem nowego placu zabaw, aż po wykonanie muralu, który podkreśla nowy etap w życiu Przedszkola nr 2. 

 

  • W Przedszkolu nr 2 pracuję od 31 lat. Marzyłam, żeby doczekać chwili, kiedy w naszej placówce będzie wykonany taki remont. Jestem dumna, że udało się tego dokonać kiedy sprawuję urząd dyrektora. Efekt naszej pracy przerósł wszelkie oczekiwania. Nowe przedszkole jest niesamowite. Cieszy mnie każdy jego element. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnej budowy tego dzieła - mówi Małgorzata Grygo - Dyrektor Przedszkola nr 2. 

 

Koronawirus nie pokrzyżował planów inwestycyjnych na ten rok. Mimo epidemii miasto skrupulatnie realizuje zapowiedziane prace. Remont Przedszkola nr 2 to jedna z kilku dużych inwestycji wykonanych w Augustowie w 2020 roku - zgodnie z przyjętą formułą, wszystkie z nich są dofinansowane zewnętrznymi funduszami. Jeszcze w tym roku czeka nas otwarcie siedmiu nowowybudowanych ulic na Lipowcu. Trwają także prace w nowym domu kultury. 

 

  • Dzisiaj świętujemy jeden z najważniejszych dni w tegorocznym kalendarzu inwestycyjnym. Praca wielu rąk, zaangażowanie i działanie z pasją sprawiło, że nareszcie możemy cieszyć się z całkowicie nowego budynku Przedszkola nr 2 przy ulicy Kopernika. Inwestycja robi wrażenie - podobnie jak kwota dofinansowania, jakie uzyskaliśmy na jej budowę. Cały proces trwał kilka lat. Pierwsze wizualizacje tego budynku przedstawiliśmy jeszcze w kampanii - mierząc się wtedy z głosami zwątpienia w możliwość realizacji tak śmiałych planów. Dziś pozostaje mi tylko podziękować za energię wszystkich, zaangażowanych w ten projekt, osób i na koniec dodać: obiecane? Wykonane! - powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk. 

 

GALERIA