Jesteś tutaj

Edukacja ekologiczna to inwestycja! Augustowskie przedszkolaki zrobiły instrumenty muzyczne z recyklingu!

Czy wiecie, że wielu rzeczom pozornie uchodzącym za śmieci można nadać drugie życie i stworzyć z nich instrumenty muzyczne? Jak to zrobić zaprezentowały augustowskie przedszkolaki w czasie akcji „Recykling znamy! Na EKO instrumentach gramy!”. Znów pokazaliśmy, że edukacja to inwestycja! W trakcie konkursu ekologicznego pięciolatki stworzyły instrumenty muzyczne wykorzystując przy tym surowce wtórne oraz tworzywo przyrodnicze. Konkurs odbył się w ramach dotacji Urzędu Miejskiego w Augustowie na edukację ekologiczną w zakresie gospodarki odpadami.

 

Edukacja to inwestycja! Instrumenty trafiły do Szkoły Muzycznej

Wykonane przez dzieci EKO-instrumenty zaprezentowane zostały w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Augustowie. Pani Katarzyna Nikolopoulou przez kilka dni wraz z uczniami omawiała i prowadziła głosowanie na najciekawiej wykonany instrument.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w siedzibie Przedszkola Nr 1 podczas drugiego etapu, gdzie piętnaścioro dzieci z augustowskich przedszkoli wykazywało się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z dziedziny ekologii oraz zachowań proekologicznych. Znów pokazaliśmy, że edukacja to inwestycja!

Konkurs swoją obecnością zaszczycił pan leśniczy Karol Chodkiewicz z Nadleśnictwa Augustów, który opowiedział jak istotna jest ochrona środowiska. Uczestnicy mieli okazję również wysłuchać koncertu na skrzypcach Kamili z grupy Pszczółki w Akademii Bystrzaka.

 

Zwycięzcami są wszyscy!

Nagrodę „Grand Prix” otrzymała dwójka dzieci z Akademii Bystrzaka: Jan Iwanicki oraz Jan Witkowski za wykonanie kilkuelementowych perkusji. Reszta dzieci zajęła jednogłośnie pierwsze miejsce. Zwycięzcami są wszyscy – edukacja ekologiczna na pewno nie pójdzie na marne!

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach do konkursu oraz jego realizacji. Podziękowania kierujemy również do Nadleśnictwa Głęboki Bród za przekazanie sadzonek drzew, które otrzymało każde z przedszkoli by wzbogacić swój przedszkolny ogród.

Serdecznie dziękujemy również Paniom Annie Galickiej, Klaudii Siemilet oraz Beacie Doroszkiewicz za wspaniałe relacjonowanie całej akcji.

GALERIA