Jesteś tutaj

British American Tobacco Polska SA w Augustowie nagrodzona statuetką Dobra Firma

W ramach programu Dobra Firma Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wybrał najlepsze firmy Podlasia. Wśród nagrodzonych znalazły się przedsiębiorstwa z branży meblowej, deweloperskiej, spożywczej, produkcji specjalistycznych maszyn i urządzeń, tytoniowej oraz IT.

Wybór laureatów Programu odbywa się w kilku etapach. W ramach procesu kwalifikacyjnego eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profile działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych, zespół ekspertów wybrał grupę 62 laureatów – najprężniej działających przedsiębiorstw Podlasia, z których finalnie wybrano 9 zwycięzców.

Zamiast gali w Białymstoku, ze względu na pandemię COVID-19, statuetki wręczono podczas uroczystości transmitowanej online 10 grudnia. Patronaty nad wydarzeniem objęli Prezydent Białegostoku, Marszałek Województwa Podlaskiego i Wojewoda Podlaski.

W kategorii najlepszy inwestor wśród firm średnich i dużych nagrodę otrzymała firm British-American Tobacco SA. W ostatnich latach w rozwój fabryki zainwestowano ok. 650 mln zł tworząc ponad 500 nowych miejsc pracy oraz kolejne dla dostawców i plantatorów tytoniu. Reprezentujący BAT podczas gali Roman Jamiołkowski, dyrektor ds. korporacyjnych na Polskę i kraje bałtyckie, dziękując w imieniu firmy za to prestiżowe wyróżnienia podkreślił, że BAT jest obecny w Polsce od niemal trzydziestu lat i jak dotąd, wszystkie inwestycje w augustowski zakład wyniosły ponad 2,5 mld złotych.

- Cieszę się bardzo, iż nasza firma została dostrzeżona i doceniona jako najlepszy inwestor i firma wspierająca inwestycje - powiedział Jahangir Alam, dyrektor fabryki. - To jest niewątpliwe zasługa całej naszej załogi, która ciężko na to pracuje. To dla nich i dzięki nim dzisiaj możemy być dumni z tej nagrody. Dzięki nowym inwestycjom w ostatnich latach fabryka w Augustowie bardzo się zmieniła i śmiało mogę powiedzieć, iż jest nowoczesną i innowacyjną firmą, naszą perłą wśród wszystkich fabryk na całym świecie i powodem satysfakcji – zaznaczył dyrektor fabryki Jahangir Alam.

- Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków. To cecha wyjątkowa i bezcenna, szczególnie w tak trudnych czasach, jakie mamy obecnie - powiedział Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak. - Jako ZPP chcemy wyszukiwać i wyróżniać najlepsze polskie firmy i ich właścicieli, którzy mimo trudnych warunków rozwojowych konsekwentnie idą do przodu, wdrażają innowacje, zapewniają stabilne i przyjazne pracownikom miejsca pracy. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka lepiej niż inne radzi sobie w obecnym kryzysie gospodarczym. Jako ZPP od 10 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami – dodał Prezes Cezary Kaźmierczak.

Organizatorem Nagród Dobra Firma jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców założoną w 2010 roku. Zrzesza ponad 52 tysiące firm, 16 organizacji regionalnych i 21 organizacji branżowych. Publikuje co roku ponad 30 raportów, opracowań, filmów oraz ponad 100 komentarzy, stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. Celem ZPP jest uczynienie Polski krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. ZPP jest organizacją apolityczną wspierającą wolny rynek i zdrowy rozsądek niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, posiada przedstawicielstwo w Brukseli.  

Patronami Programu Dobra Firma są Polski Fundusz Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Przemysłu.

Krzysztof Andruszkiewicz

GALERIA

Fot British American Tobacco Polska SA w Augustowie
Fot British American Tobacco Polska SA w Augustowie