Jesteś tutaj

Augustowska baza kajakarzy w finałowej piątce plebiscytu architektonicznego tygodnika „Polityka”

Nagrody za najlepsze realizacje architektoniczne tygodnika „Polityka” są przyznawane od 2011 roku za estetykę, projekty najbardziej pożyteczne, oryginalne, a zarazem przyjemne do oglądania. W każdej edycji szerokie grono ekspertów (architektów, historyków sztuki oraz dziennikarzy) wskazuje zrealizowane w danym roku budynki, ich zdaniem zasługujące na nagrodę. Następnie wyłaniana jest finałowa piątka, a z niej jury wybierany Laureata Grand Prix Nagrody Architektonicznej „Polityki”.

Augustowski Ośrodek Sportów Wodnych znalazł się w finałowej piątce, która została wybrana spośród 79 zgłoszonych w tej edycji obiektów. Finalistów wybierało ponad 50 uznanych architektów oraz instytucji i gazet piszących o architekturze.

Nagroda Architektoniczna „Polityki” to także laur publiczności. Spośród pięciu finałowych realizacji architektonicznych internauci wybierają swój ulubiony projekt. W plebiscycie internetowym można głosować do niedzieli, 19 kwietnia na stronie: https://www.polityka.pl/TygodnikPolityka/architektura/konkursarchitektoniczny Głosować w konkursie można tylko raz, na jeden obiekt. 

Wyniki Nagrody Architektonicznej oraz plebiscytu internautów zostaną ogłoszone w czerwcu na łamach tygodnika i na polityka.pl/architektura.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich finalistów oraz składu  nominujących w IX edycji Nagrody Architektonicznej i skład jury, które wybierze Laureata Grand Prix Nagrody Architektonicznej „Polityki” za rok 2019 dostępne na: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1951632,1,skromne-i-pozyteczne-finalowa-piatka-nagrody-architektonicznej-polityki.read

Zapraszamy do głosowania na augustowską baza kajakarzy!

fot. Krzysztof Dziądziak