Jesteś tutaj

Na pomoc Derykowi. Charytatywne saunowanie w Augustowie

Augustowianie ruszyli z pomocą dla chorego Deryka! Podczas wczorajszej imprezy charytatywnej zebrano 15 tysięcy złotych. Każdy mógł skorzystać z gorących saun, balii, wspólnego morsowania, a w zamian przekazać datek na chorego chłopca. Na wszystkich, których nie skusiła kąpiel w lodowatej wodzie, czekały ciepłe posiłki, kiermasz ciast i licytacje.

 

Razem możemy więcej

Akcję "Charytatywne Saunowanie" zorganizowali mieszkańcy Augustowa. Pomysłodawcami byli Karol i Izabela Kozłowscy - właściciele mobilnych saun, którzy swoją ideę przedstawili Miejskiej Radnej Magdalenie Śleszyńskiej.

W organizację zaangażował się Urząd Miejski i nadzorowane przez niego instytucje - Centrum Sportu i Rekreacji oraz Augustowskie Placówki Kultury, a także Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne, Augustowski Klub Sportowy "Sparta", OSP Augustów-Lipowiec, Nadleśnictwo Augustów, lokalni przedsiębiorcy oraz Augustowski Klub Morsów. Liczba ludzi dobrego serca, którzy włączyli się w organizację, przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. 

Podczas imprezy można było skorzystać z saun, balii czy miejsca do morsowania lub po prostu zjeść ciasto, wypić ciepłą herbatę i wesprzeć chorego chłopca z Augustowa. Datki zbierano na rehabilitację i leki dla 9-letniego Deryka, który cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną – adrenoleukodystrofię.

 

W szczytnym celu

– Augustowianie mają ogromne serca i zawsze można liczyć na ich pomoc. Jestem pod ogromnym wrażeniem i dziękuję Państwu za to, że mogę być pod takim wrażeniem. Brawa dla wszystkich osób i firm, które bezinteresownie przyłączyły się do organizacji tego wydarzenia. Dziękuję wszystkim partnerom oraz osobie, która zadbała o to, by wydarzenie było tak dobrze wykonane, czyli naszej Radnej Magdalenie Śleszyńskiej. W ciągu kilku godzin dla Deryka udało zebrać się ponad 15 tysięcy złotych – powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk

 

Trzymamy kciuki za Deryka 

Za organizację i udział w wydarzeniu podziękowała mama Deryka  

– Chciałabym z całego serca podziękować za dzisiejsze wydarzenie dla Deryka! Z małego,spontanicznego pomysłu zrodziła się cudowna akcja. Mieliśmy niewiele czasu na organizację, ale udało się! Wszystko dzięki wspaniałym  ludziom, którzy byli chętni do pomocy w realizacji wydarzenia i włożyli w to ogromne serce.  Dziękuję, że zechcieliście być z nami nad Neckiem. Wspaniale, że tak tłumnie zaszczyciliście nas swoją obecnością! To dowód na to ze Augustow jest wielki.  Jesteście cudowni – napisała Pani Emilia - mama Deryka

 

Mama chłopca prowadzi informacyjny profil na Facebooku: Na pomoc Derykowi z X-ALD

GALERIA