Jesteś tutaj

AKTUALNOŚCI

30/01/2023
Sezon zimowy to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypominam, że w takiej sytuacji właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.
27/01/2023
Wystartowała wymiana wiat przystankowych w Augustowie. Stare, zniszczone i oklejone reklamami konstrukcje będą systematycznie zastępowane nowoczesnymi, estetycznymi i wygodnymi. Z czterech nowo zamontowanych mieszkańcy korzystają od kilku dni. Zmianę zauważyli i docenili.
Już w najbliższą niedzielę w Augustowskiej Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści zapewnią oprawę wieczornej Mszy Świętej, a tuż po jej zakończeniu zaprezentują piękne kolędy. Na wydarzenie zaprasza pochodzący z Augustowa Minister Michał Wiśniewski oraz Mirosław Karolczuk - Burmistrz Augustowa.
26/01/2023
Już w najbliższą niedzielę w Augustowskiej Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści zapewnią oprawę wieczornej Mszy Świętej, a tuż po jej zakończeniu zaprezentują piękne kolędy. Na wydarzenie zaprasza pochodzący z Augustowa Minister Michał Wiśniewski oraz Mirosław Karolczuk - Burmistrz Augustowa.  
25/01/2023
Po przerwie spowodowanej pandemią, przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich oraz lokalnych spotkali się w Augustowie na Samorządowym Spotkaniu Opłatkowym. Swoją obecnością zaszczycił nas także Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, a wieczór umiliły jasełka przygotowane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy.
24/01/2023
Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Kanał Augustowski” zaprasza do wzięcia udziału w debacie poświęconej diagnozie potrzeb i celów nowej Lokalnej Strategii Rozwoju.Debata odbędzie się 27 stycznia 2023 roku o godzinie 10.00 w Miejskim Domu Kultury, sala widowiskowa II piętro, ul. Rynek Zygmunta Augusta 9 (wejście od ul. Kościelnej).    
24/01/2023
Urząd Miejski w Augustowie i Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych, zapraszają na szkolenie: „Dostępność - jak ją zapewnić, dostępność a konsultacje społeczne”, które odbędzie się 26 stycznia 2023r. (czwartek), w godzinach 13.00-17.30, w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Augustowie przy ul. 3 Maja 60.