Jesteś tutaj

SPOŁECZNE

18/08/2022
Miasto Augustów, zgodnie z ustawowym obowiązkiem, ratuje dzikie i bezpańskie zwierzęta, które uległy wypadkom. Aby pomoc była sprawniejsza, od wczoraj działa w mieście karetka dla zwierząt.  
17/08/2022
Z dniem wejścia w życie przepisów tj. 17 sierpnia br. nowego rozporządzenia ws. wzoru wniosku o dodatek węglowy Gmina Miasto Augustów rozpoczęła przyjmowanie wniosków o dodatek węglowy. Oznacza to, że gospodarstwa domowe mogą już składać wnioski do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Augustowie o wypłatę 3000 zł dodatku na zakup węgla.  
17/08/2022
15 sierpnia w Augustowie odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego oraz 10. rocznicy reaktywowania Polskiej Organizacji Wojskowej. W ramach obchodów pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Młyńskiej złożono kwiaty. W uroczystości wziął udział zastępca burmistrza Sławomir Sieczkowski.
16/08/2022
To oni najpiękniej w Augustowie ozdabiają swoje otoczenie! Poznaliśmy wyniki konkursu ,,Augustowskie ogrody i balkony przyjazne pszczołom’’, a zwycięzcom wręczyliśmy nagrody. W konkursie oceniane były posesje, ogródki oraz balkony, które wyróżniły się różnorodnością roślinności, ukwieceniem oraz oryginalnym zagospodarowaniem posesji. Na miłośników kwiatów i pasjonatów ogrodnictwa czekały atrakcyjne nagrody, które wręczyli Zastępca Burmistrza Filip Chodkiewicz oraz Przewodniczący Komisji Konkursowej Dariusz Ostapowicz.
12/08/2022
Szybka i bezpieczna droga łącząca północną część województwa z jego stolicą - Białymstokiem. Taka powinna być planowana trasa Via Carpatii. Podczas konferencji samorządowcy z województwa podlaskiego po raz kolejny zaapelowali o budowę ekspresowej drogi między Augustowem a Białymstokiem.
10/08/2022
Tematem wyrębu kasztanowców na ulicy Kościelnej, zleconego przez Powiat Augustowski, zajęła się na ostatniej sesji Rada Miejska. Kilkoro Radnych złożyło projekt uchwały w obronie drzew i przeciwko wycince zaplanowanej przez Powiat Augustowski. Wniosek do porządku obrad zgłosiła Radna Sylwia Bielawska.