Jesteś tutaj

SPOŁECZNE

I Augustowski Dzień Seniora
21/10/2017
W piątek, 20 października 2017r. w Kinie Iskra odbyły się uroczyste obchody Augustowskiego Dnia Seniora. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, członkowie stowarzyszeń i związków działających na rzecz osób starszych oraz mieszkańcy Augustowa i okolic. Na ręce seniorów złożono liczne podziękowania i gratulacje, a wspólny czas umiliły występy artystyczne przygotowane przez młodsze i starsze pokolenia. W trakcie wydarzenia wręczono wyróżnienia „Senior na medal”.
Odsłonięcie tablicy pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej w Sokółce
19/10/2017
Dnia 16 października 2017 roku w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce została odsłonięta tablica pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. W uroczystościach wziął udział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, starosta Sokólski Piotr Rećko, burmistrz Augustowa Wojciech Walulik, burmistrz Lipska Lech Łępicki, burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski, przedstawiciele instytucji państwowych, służb mundurowych i organizacji pozarządowych. Mszę św. celebrował abp Edward Ozorowski.
13/10/2017
Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie bierze udział w konkursie Kinder Mlecznej Kanapki – „Przerwa na wspólne czytanie”. Do wygrania są zestawy książek wraz z pufami do wspólnego czytania. Głosowanie trwa do 31 października.
Marianna I Stanisław Kużmiccy
10/10/2017
We wtorek, 10 października 2017 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Augustowie Państwo Marianna i Stanisław Kuźmiccy obchodzili szczególny jubileusz – Złote Gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego.
Informacja o złożeniu oferty pozakonkursowej przez organizację pozarządową
29/09/2017
Zgodnie z art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zamieszcza się ofertę realizacji zadania publicznego pn. Wysoka jakość komunikacji w rodzinie jako środek profilaktyki uzależnień i patologii społecznych, złożoną przez Fundacji Małymi Krokami.  
Otwarcie ulic
28/09/2017
We czwartek, 28 września w obecności mieszkańców Augustowa odebrano cztery przebudowane ulice: Agrestową, Jabłoniową, Porzeczkową, Słoneczną. Inwestycje zostały zrealizowane w ramach inicjatywy lokalnej we współpracy z mieszkańcami ulic.