Jesteś tutaj

KULTURA, TURYSTYKA, SPORT

Już w najbliższą niedzielę w Augustowskiej Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści zapewnią oprawę wieczornej Mszy Świętej, a tuż po jej zakończeniu zaprezentują piękne kolędy. Na wydarzenie zaprasza pochodzący z Augustowa Minister Michał Wiśniewski oraz Mirosław Karolczuk - Burmistrz Augustowa.
26/01/2023
Już w najbliższą niedzielę w Augustowskiej Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści zapewnią oprawę wieczornej Mszy Świętej, a tuż po jej zakończeniu zaprezentują piękne kolędy. Na wydarzenie zaprasza pochodzący z Augustowa Minister Michał Wiśniewski oraz Mirosław Karolczuk - Burmistrz Augustowa.  
10/01/2023
Burmistrz Miasta Augustowa podaje do publicznej wiadomości projekt uchwały w sprawie wykazu kąpielisk oraz określenie sezonu kąpielowego na terenie Gminy Miasto Augustów w 2023 r.
21/12/2022
Uprzejmie informujemy, iż trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium i nagród zawodnikom za osiągnięte wyniki sportowe oraz nagród trenerom, którzy przyczynili się do osiągnięcia przez zawodników wysokich wyników w roku 2022.
12/12/2022
Burmistrz Miasta Augustowa ogłasza nabór wniosków o przyznanie dotacji na realizację zadań w zakresie rozwoju sportu w Augustowie w 2023 roku.
24/10/2022
W sobotę w Przewięzi odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Do zawodów zakwalifikowały się najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców, wyłonionych z półfinałów wojewódzkich. Zawodniczkom i zawodnikom z Augustowa kibicował na miejscu Burmistrz Mirosław Karolczuk. Triumf w sobotnich zawodach dał zwycięzcom prawo startu w Finale Krajowym Sztafet Lekkoatletycznych.
10/10/2022
W sobotę 9 października odbył się 11. Półmaraton Augustowski. Do Augustowa zjechały gwiazdy polskiego i światowego biegania, a zawody stały na wysokim poziomie - zwycięzca pobił dotychczasowy rekord trasy!  Znów udowodniliśmy, że augustowianie lubią biegać. Padł rekord frekwencji Biegu Charytatywnego "Biegając Pomagamy", w którym wzięło udział w tym roku blisko 400 biegaczy. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.