Jesteś tutaj

Konkurs Historyczno-Literacki „By czas nie zaćmił i niepamięć” organizowany przez Posła Ziemi Augustowskiej Jarosława Zielińskiego

Serdecznie zachęcamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w piątej edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć” - W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości historycznej młodzieży. Konkurs ma zachęcić młodych ludzi do podejmowania samodzielnych poszukiwań badawczych, a także poznawania ważnych wydarzeń z historii współczesnej Polski. Organizatorami konkursu są: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Jarosław Zieliński oraz Podlaski Kurator Oświaty Jadwiga Mariola Szczypiń.

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych i odbywa się w dwóch kategoriach: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Prace powinny być przygotowane samodzielnie przez uczestników i mogą mieć formę eseju, rozprawy, reportażu lub wspomnienia.

Prace konkursowe należy przesyłać do 30 kwietnia 2017 r. drogą pocztową na  adres organizatora:

Biuro Poselskie Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Jarosława Zielińskiego

ul. Młyńska 20/6

16-300 Augustów

lub pocztą elektroniczną na adres: zielinski.bialystok@interia.pl

Komisja konkursowa będzie oceniała prace pod kątem ich walorów historyczno-naukowych. W skład komisji wchodzą naukowcy z uczelni wyższych oraz nauczyciele.

Szczegółowe informacje w załączonym Regulaminie Konkursowym.

PLIKI

ZałącznikRozmiar
PDF icon Karta zgłoszeniowa312.77 KB
PDF icon Regulamin Konkursu312.96 KB