Jesteś tutaj

W Augustowie powstanie nowa sieć światłowodowa

W poniedziałek, 8 października burmistrz Augustowa podpisał porozumienie o współpracy pomiędzy Gminą Miastem Augustów a Orange Polska Sp. Akcyjna.

Orange Polska Sp. Akcyjna będzie realizowała projekt inwestycyjny w centrum Augustowa polegający na budowie sieci światłowodowej, uwzględniający doprowadzenie sieci szybkiego Internetu do szkół miejskich.

Mając na uwadze, że zwiększenie dostępności infrastruktury szerokopasmowej stanowi podstawę rozwoju społeczeństwa informacyjnego, Partnerzy podpisali Porozumienie, w ramach, którego zobowiązują się współpracować między innymi w zakresie budowy światłowodowej infrastruktury telekomunikacyjnej. Orange Polska zbuduje w Augustowie sieć szybkiego światłowodowego Internetu. Do końca 2020 roku blisko 5,5 tys. gospodarstw domowych na terenie miasta znajdzie się w zasięgu Internetu światłowodowego. Operator planuje przeznaczyć na inwestycję w mieście blisko 2,6 mln. zł.

Budowa społeczeństwa informacyjnego jest wspólnym celem Augustowa i firmy Orange. Cieszę się, że mieszkańcy centrum miasta również znajdą się w zasięgu szybkiego Internetu powiedział burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

W załączeniu informacja prasowa Orange Polska Sp. Akcyjna.

 

GALERIA