Jesteś tutaj

Partnerskie miasto Augustowa - Porto Ceresio zdobyte!

 

Wizyta była możliwa, dzięki zaproszeniu Pani Jeni Santi burmistrza Porto Ceresio. Delegacja Augustowa miała możliwość zwiedzania miasta i okolic atrakcyjnych krajobrazowo oraz turystycznie. Spotkała się także    z młodzieżą, która prowadzi oratorium w ramach zajęć pozaszkolnych oraz wzięła udział w nabożeństwie. Wśród atrakcji zaproponowanych przedstawicielom Augustowa, znalazł się także spacer po kaplicach Sacro Monte di Varese, wizyta w muzeach Salvatore Ferrara i Appiani Lopez oraz wyjazd do Centrum Kultury w pobliskim szwajcarskim miasteczku Lugano.

Spotkanie miało na celu rozwinięcie i wzmocnienie dotychczasowej współpracy obu miast partnerskich w zakresie wymiany młodzieży szkolnej oraz realizacji wspólnych projektów z dziedziny kultury i promocji. Podczas wizyty ustalono, że w czerwcu 2018 roku kolejna grupa uczniów z augustowskich szkół odwiedzi miasta Lombardii. Burmistrz Jenny Santi zaproponowała także partnerski udział w projektach, odbywających się we współpracy z European Voluntary Service i Norway Grants, dzięki którym będzie można zdobyć środki na realizację wspólnych celów z zakresu wolontariatu.
 – Bardzo się cieszę, że nasza współpraca pomyślnie się rozwija. Mamy nadzieję, że wzajemne doświadczenie  przyniesie pozytywne rezultaty w realizacji następnych, wspólnych projektów – powiedział Wojciech Walulik burmistrz Augustowa.

Dzięki pomocy Urzędu Miasta Porto Ceresio udało się spotkać z przedstawicielami władz odpowiedzialnych za ochronę środowiska i utrzymanie czystości w mieście oraz nawiązać współpracę z Societa Nautica, która poszukuje producentów jednostek transportu wodnego. – To była doskonała okazja, która pozwoliła zaprezentować oferty naszych augustowskich przedsiębiorców. Mam nadzieję, że spotkanie przyniesie wymierne rezultaty – zaznaczył Tomasz Bukłaho Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Porto Ceresio jest partnerskim miastem Augustowa od 2003r. Największa częstotliwość wzajemnych wymian przypadała na lata 2003-2009. Na przemian, w Augustowie i Porto Ceresio odbywały się wizyty reprezentantów obu miast. Kilka dotychczasowych spotkań odbyło się przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Europa dla Obywateli”.
Po kilkuletniej przerwie, obecne władze Augustowa zainicjowały kolejny etap współpracy, który przebiega bardzo pomyślnie i z pewnością nakreśli nowe pozytywne inicjatywy, korzystne dla obu partnerskich miast oraz ich mieszkańców.

 

GALERIA

Wizyta w Porto Ceresio
Spotkanie z młodzieżą
Wizyta w muzeum.